fbpx

Historia spotkań z Bruk-Bet Termalicą

Przed nami siódme starcie Warty z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Spójrzmy, jak wyglądały nasze poprzednie pojedynki z popularnymi Słoniami.

Oba kluby spotkały się po raz pierwszy w sezonie 2010/11, który był debiutanckim na poziomie drugiej klasy rozgrywkowej dla zespołu z małopolskiej wsi. W I lidze powitała ich właśnie poznańska Warta, prowadzona przez Marka Czerniawskiego. Rozegrany w Ogródku mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Pierwszy mecz pomiędzy Wartą a Termalicą w Niecieczy to również pierwsze zwycięstwo Zielonych nad sobotnimi rywalami, po golu Piotra Reissa w 8. minucie.

W sezonie 2011/12 Warta i Termalica dwukrotnie dzieliły się punktami, po remisach 2:2. Kolejne rozgrywki to kolejne zwycięstwo Dumy Wildy, tym razem na swoim terenie. Podopieczni Czesława Owczarka zwyciężyli w 11. kolejce po bramkach Piotra Giela i Wojciecha Trochima. Czyste konto w bramce Warty zachował wtedy Adrian Lis, obecnie numer 1 w bramce zespołu z Drogi Dębińskiej. Ostatni mecz rozegrany pomiędzy jutrzejszymi przeciwnikami nie będzie dobrze wspominany przez sympatyków klubu z Poznania. 8 maja 2013 roku Termalica odniosła pierwsze, i jedyne jak dotąd, zwycięstwo nad Wartą, po dwóch golach Emila Drozdowicza oraz trafieniu Dariusza Pawlusińskiego.