43aspect
Jakub Kiełb (Warta Poznań)

Jakub Kiełb dostał list gratulacyjny od wiceprezydenta Poznania

„Pokazał Pan postawę godną prawdziwego sportowca” – napisał zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski do piłkarza Warty Poznań Jakuba Kiełba. Obrońca „Zielonych” wraz z listem otrzymał też pamiątki.

To bardzo miłe. Jestem zaskoczony, zupełnie się tego nie spodziewałem – mówi Jakub Kiełb, który we wtorek otrzymał niezwykłą przesyłkę od przedstawiciela władz Poznania. W eleganckiej teczce znalazł się list podpisany przez zastępcę prezydenta Poznania Jędrzeja Solarskiego. Pogratulował on zawodnikowi Warty Poznań postawy fair play w niedawnym sparingu z Widzewem Łódź. Jakub Kiełb przyznał się wówczas sędziemu, że nie był faulowany w polu karnym i arbiter zmienił swoją decyzję o przyznaniu Warcie „jedenastki”. Było to przy stanie 0:0. Poznaniacy wygrali 2:0.

List zastępcy prezydenta Poznania Jędrzeja Solarskiego do Jakuba Kiełba z Warty Poznań

„Jest mi niezmiernie miło móc przekazać Panu gratulacje za promowanie pozytywnych zachowań oraz okazanie postawy zgodnej z duchem fair play” – podkreślił zastępca prezydenta Jacka Jaśkowiaka.

Do listu dołączona była książka Ryszarda Wryka „Poznaniacy na igrzyskach olimpijskich 1924-2018” oraz gra planszowa „Łamacze szyfrów. Enigma”.