fbpx
Pielęgnacja murawy na stadionie Warty Poznań

Pielęgnacja murawy na boiskach Warty Poznań

W czwartek rozpoczęły się zabiegi pielęgnacyjne boisk Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej 12. Zajmuje się tym firma Magmar, która dołączyła do grona partnerów klubu.

Do pierwszego domowego meczu Warty Poznań w rundzie wiosennej Fortuna 1 Ligi pozostało niewiele ponad trzy tygodnie. Czas więc najwyższy, by przygotować główne boisko do pojedynku „Zielonych” z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a także oba boiska treningowe. Tym bardziej, że pracom pielęgnacyjnym sprzyja pogoda.

Przed południem w czwartek na główną płytę stadionu przy Drodze Dębińskiej wjechał niewielki traktor, za pomocą którego specjalista z firmy Magmar szczotkował trawę. Potem zrobił to samo na boiskach treningowych. Murawy zostaną jeszcze poddane wertykulacji (nacięcie darni, które uelastyczni trawnik i zwiększenia przepuszczalność podłoża) oraz aeracji, czyli napowietrzeniu gleby. Odbędzie się też dosiew trawy.

Firma Magmar z Czerniejewa zajmuje się renowacją i bieżącym utrzymywaniem boisk piłkarskich. Podobne prace jak przy Drodze Dębińskiej, wykonywała m.in. na stadionach Wisły Płock, Zawiszy Bydgoszcz, stadionie miejskim w Gnieźnie, obiekcie Victorii Września, TPS Winogrady i innych stadionach w Wielkopolsce.