43aspect
Warta Poznań U-19 - Bałtyk Koszalin U-19 2:0

Juniorzy Warty Poznań wygrali mecz na szczycie i są wiceliderami tabeli

Trzecie zwycięstwo w sezonie grupy B Ligi Makroregionalnej odniósł zespół Warty Poznań do lat 19, który pokonał 2:0 ekipę Bałtyku Koszalin.

Po trzech seriach spotkań Bałtyk był niepokonany i zajmował drugie miejsce w tabeli, tuż za nim znajdowała się Warta Poznań. Po 45 minutach bezpośredniego starcia tych drużyn wydawało się, że sytuacja w tabeli nie zmieni się, bo utrzymywał się wynik bezbramkowy. Niewiele było też okazji strzeleckich.

Po przerwie mecz się trochę ożywił. Zawodnicy Warty coraz częściej dochodzili do głosu. Ta przewaga została udokumentowana w 53. minucie, gdy po ładnej akcji lewą stroną boiska Michał Mól technicznym uderzeniem pokonał bramkarza gości – opisuje trener Warty Poznań U-19 Przemysław Bereszyński. – Niespełna 10 minut później zamieszanie w polu karnym wykorzystał Dominik Smykowski, który ładnym zwodem oszukał obrońców Bałtyku i posłał piłkę do siatki.

Kwadrans przed końcem goście mieli świetną okazję do zodbycia bramki kontaktowej, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Po mocnym strzale z 11 metrów piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

Warta Poznań U-19 – Bałtyk Koszalin U-19 2:0 (0:0)