fbpx
Warta Poznań - GKS Katowice. Michał Żebrakowski

Michał Żebrakowski: “Podjąłem dobrą decyzję, że przyszedłem do Warty Poznań”

W Niecieczy musimy wymazać złe wspomnienia, które zostały po meczu z GKS Katowice – zapewnia Michał Żebrakowski, napastnik Warty Poznań, który występem przeciwko Bruk-Bet Termalice pożegna się z “Zielonymi”. Chociaż, niekoniecznie…

Na zakończenie sezonu Fortuna 1. Ligi beniaminek zmierzy się ze spadkowiczem z ekstraklasy, na jego terenie. Dla poznaniaków podróż na ten mecz to jedna z najdłuższych wypraw w sezonie – do pokonania jest blisko pół tysiąca kilometrów. – Wiemy, że wyjazd jest daleki, ale nie ma mowy o braku mobilizacji. Gra w piłkę do dla nas przyjemność. Wiemy, że zrobiliśmy w tym sezonie swoje, osiągnęliśmy cel i zapewniliśmy sobie pozostanie w lidze. Jedziemy do Niecieczy cieszyć się grą w piłkę – mówi Michał Żebrakowski.

Chrobry Głogów - Warta Poznań. Michał Żebrakowski

“Zieloni” pewni ligowego bytu byli już przed tygodniem. Bez presji zagrali z GKS Katowice i był to najsłabszy występ tej wiosny, zakończony porażką 0:1 na własnym terenie. – Nasz ostatni mecz, nie powiem, nie był najlepszy. Nasza gra nie wyglądała najlepiej. Zresztą wynik mówi sam za siebie, ale chcemy żeby kibice lepiej nas zapamiętali. Dlatego w Niecieczy musimy wymazać złe wspomnienia, które zostały po meczu z GKS Katowice – uważa napastnik Warty Poznań. – Jedziemy po to, żeby zagrać dobry mecz i wygrać. To pozwoli nam utrzymać miejsce w tabeli, a może nawet skończyć wyżej.

Michał Żebrakowski (Warta Poznań)

Michał Żebrakowski jest tej wiosny wypożyczony do Warty Poznań z Arki Gdynia, która niedawno skorzystała z prawa i przedłużyła kontrakt swojego zawodnika na kolejny sezon. – Wygląda na to, że przed nowym sezonem wrócę do Gdyni, żeby pokazać się trenerom. I albo zostanę w Arce, albo znów zostanę wypożyczony. Jest też taka opcja, że w przyszłym sezonie znów będę grał w Warcie Poznań – mówi 22-letni napastnik, który w 11 występach strzelił 2 gole dla “Zielonych”. – Przyszedłem tutaj po to, żeby wrócić do gry po kontuzji i wejść w tryb meczowy. Jestem zadowolony z tego, że tutaj trafiłem, bo dostałem swoje szanse, zagrałem kilka meczów. Dobrze się czuję w tej drużynie, w tym mieście. Mogę powiedzieć, że, przechodząc do Warty Poznań, podjąłem dobrą decyzję.

Michał Żebrakowski (Warta Poznań)

Zobacz galerię zdjęć z ostatniego w tym sezonie treningu Warty Poznań