fbpx
Chrobry Głogów - Warta Poznań 0:0. Łukasz Trałka

Warta Poznań gra z Zagłębiem Sosnowiec, czyli prawie jak w ekstraklasie

Aż 22 zawodników z przeszłością w ekstraklasie, dawni mistrzowie Polski, zdobywcy krajowych pucharów – tacy gracze są w kadrach Warty Poznań i Zagłębia Sosnowiec. W sobotę o godz. 17:45 zespoły te zmierzą się ze sobą w 14. Kolejce Fortuna 1 Ligi. – Myślę, że obie drużyny nastawią się tak, jakby to był mecz ekstraklasowy – uważa trener Warty Poznań Piotr Tworek.

W ostatnich tygodniach trenerzy rywali Warty Poznań podkreślają ogromną rolę, jaką w ekipie „Zielonych” odgrywają Łukasz Trałka i Mateusz Kupczak. Środkowi pomocnicy poznańskiej ekipy mają na koncie w sumie blisko pół tysiąca spotkań w najwyższej lidze w kraju. Ale jak to się ma do doświadczenia, które w ekstraklasie zebrali piłkarze Zagłębia Sosnowiec? Trener Dariusz Dudek ma do dyspozycji aż 13 graczy z przeszłością w tych rozgrywkach *W Warcie jest 9), z czego aż 5 zagrało w ekstraklasie grubo ponad 100 spotkań. Pomocnicy Szymon Pawłowski i Patryk Małecki zdobyli łącznie 90 bramek w ponad 550 występach na najwyższym poziomie w Polsce, świętowali w sumie 5 tytułów mistrzowskich.

Zdaniem bukmacherów Warta Poznań jest faworytem meczu. Kurs na jej zwycięstwo na efortuna.pl to 2.2

Myślę, że obie drużyny nastawią się tak, jakby to był mecz ekstraklasowy. Kilku graczy na pewno szczególnie mocno będzie chciało rozegrać dobre spotkanie, by pokazać się na tle swoich byłych kolegów, tak jak m.in. Szymek Pawłowski na tle Łukasza Trałki oraz odwrotnie – uważa trener Piotr Tworek. – Szykujemy się na bardzo ciężkie spotkanie, z drugiej strony jednak dobrze przepracowaliśmy ten dwutygodniowy okres. Ostatni tydzień wyglądał bardzo dobrze, a zawodnicy potwierdzili, że są w dobrej formie. Szczególnie stałe fragmenty wychodziły nam bardzo fajnie, więc powinno być dobrze.

Trening piłkarzy Warty Poznań. Piotr Tworek

Gdy poprzednio Warta Poznań wracała do gry po przerwie na mecze reprezentacji, rozpoczęła, trwającą do dziś, serię meczów bez porażki. Wygrała oba mecze u siebie, a na wyjazdach zanotowała zwycięstwo i dwa remisy. W przypadku wygranej ma szansę wrócić na pierwsze miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. – Wtedy bardzo mocno popracowaliśmy i dało nam to świetne efekty zarówno w meczu w Niecieczy, jak i w następnych spotkaniach. Wyciągnęliśmy z tego odpowiednie wnioski i dwutygodniowy mikrocykl przed pojedynkiem z Zagłębiem wyglądał bardzo podobnie, jak wtedy. Liczymy więc na to, że i tym razem uzyskamy podobny efekt w starciu z Zagłębiem orz w kolejnych spotkaniach – opisuje trener Warty Poznań, który uważa, że jego piłkarze mają jeszcze spore rezerwy. – Chcę ich przygotować na maksa i sprawić, by byli w jak najlepszej dyspozycji motorycznej, bo wtedy jestem pewien, że i w kwestiach piłkarskich pokażą się z jak najlepszej strony. Ten tydzień poświęciliśmy na to, by wydobyć z każdego zawodnika dodatkowy pierwiastek umiejętności. Efekty widać było szczególnie w trakcie czwartkowego treningu strzeleckiego: jakość i skuteczność strzałów była na bardzo wysokim poziomie. To bardzo cieszy.

Trening piłkarzy Warty Poznań. Bartosz Kieliba, Mateusz Kupczak, Łukasz Trałka

Coraz lepsza jest też sytuacja kadrowa, bo do treningów wrócił już nieobecny ostatnio Adrian Laskowski. – Każdy jest gotowy do gry, każdy chce być w kadrze meczowej i grać w wyjściowej jedenastce – podkreśla szkoleniowiec.

#WARTObudować – początek nowej akcji poznańskiego klubu

Mecz Warty Poznań z Zagłębiem Sosnowiec rozpocznie się w sobotę o godz. 17:45 na stadionie w Grodzisku Wlkp. Transmisja w Polsacie Sport. Zawody poprowadzi 40-letni arbiter ze Szczecina Artur Aluszyk, który w tym sezonie był sędzią meczu „Zielonych” z GKS Bełchatów (1:0).

Bilet na mecz “Zielonych” kosztuje tylko 5 zł. Wspieraj zespół na stadionie w Grodzisku Wlkp.


Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.