fbpx
Warta Poznań - GKS Tychy 2:2. Mateusz Kupczak

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po meczu 32. kolejki Fortuna 1 Ligi

Mateusz Kupczak wykorzystał już 9. rzut karny w tym sezonie i z 11 trafieniami jest najlepszym strzelcem Warty Poznań w tym sezonie. Liderem klasyfikacji kanadyjskiej „Zielonych” po wtorkowym meczu z GKS Tychy (2:2) został Robert Janicki.

Pojedynek 32. kolejki Fortuna 1 Ligi dostarczył wielu emocji. Niestety, bez happy endu dla zespołu trenera Piotra Tworka. Poznaniacy prowadzili 2:0 aż do 75. minuty spotkania, a mimo to musieli się zadowolić jedynie punktem. Na dodatek przy stanie 2:1 Adrian Lis w świetnym stylu obronił strzał z rzutu karnego Łukasza Grzeszczyka i jego dobitkę. Bramkarz Warty Poznań ma w tym sezonie rewelacyjny bilans przy uderzeniach z 11 metrów – wygrał bowiem już 6 takich pojedynków, a dał się pokonać tylko 3 razy.

Warta Poznań - GKS Tychy 2:2. Bartosz Kieliba, Adrian Lis

Imponujący jest też wyczyn Mateusza Kupczaka, który po raz dziesiąty w sezonie podszedł do wykonania z rzutu karnego i zrobił to skutecznie po raz dziewiąty. Pomocnik „Zielonych” ma już na koncie 11 goli i jest liderem klubowej klasyfikacji strzelców. Asystę przy golu na 2:0 zapisujemy Robertowi Janickiemu, bo to po faulu na nim sędzia podyktował „jedenastkę”. W ten sposób ofensywny gracz Warty Poznań zgarnął 15 punkt w klasyfikacji kanadyjskiej i prowadzi w niej samodzielnie.

Warta Poznań - GKS Tychy 2:2. Bartosz Kieliba

Pierwsza bramka we wtorkowym pojedynku padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Kiełba, który w ten sposób zanotował drugą z rzędu asystę. W piątek, w Sosnowcu jego zagranie zamienił na bramkę Aleks Ławniczak, a teraz ze swojego trzeciego gola w sezonie mógł się cieszyć Bartosz Kieliba. Kapitan Warty Poznań ostatnio był tak skuteczny cztery lata temu, jeszcze w III lidze. Potem trafiał do siatki jeden raz w sezonie.

BRAMKI:
11 – Mateusz Kupczak (+1)
8 – Gracjan Jaroch, Robert Janicki
5 – Michał Jakóbowski
3 – Bartosz Kieliba (+1)
2 – Jakub Kiełb, Tomasz Boczek, Łukasz Spławski
1 –Wiktor Długosz, Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka, Adrian Laskowski, Jakub Apolinarski, Krzysztof Danielewicz, Aleks Ławniczak, samobójcza

ASYSTY:
9 – Michał Jakóbowski
7 – Robert Janicki (+1)
5 – Serhij Napołow
4 – Gracjan Jaroch, Jakub Kiełb (+1)
2 – Jakub Kuzdra, Łukasz Trałka, Mateusz Szczepaniak, Mariusz Rybicki (+1)
1 – Tomasz Boczek, Adrian Laskowski, Mateusz Kupczak, Aleks Ławniczak, Jakub Apolinarski, Michał Grobelny

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
15 – Robert Janicki
14 – Michał Jakóbowski
12 – Gracjan Jaroch, Mateusz Kupczak
6 – Jakub Kiełb
5 – Serhij Napołow
3 – Tomasz Boczek, Łukasz Trałka, Mariusz Rybicki, Bartosz Kieliba
2 – Jakub Kuzdra, Adrian Laskowski, Jakub Apolinarski, Mateusz Szczepaniak, Łukasz Spławski, Aleks Ławniczak
1 – Wiktor Długosz, Michał Grobelny, Krzysztof Danielewicz.


OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU