fbpx
Warta Poznań - Mieszko Gniezno

Warta Poznań wygrywa w sparingu z Mieszkiem Gniezno

Drugie zwycięstwo w swoim czwartym tej zimy sparingu odnieśli piłkarze Warty Poznań, którzy po emocjonującym meczu pokonali 3:2 (1:1) lidera III ligi, Mieszka Gniezno.

Mecz miał się odbyć na boisku przy ul. Gdańskiej, ale obfite opady śniegu sprawiły spotkanie przeniesiono na obiekt przy ul. Margonińskiej na Smochowicach. Pachnące jeszcze nowością boisko ze sztuczną trawą jest tam przykryte ogromnym tzw. balonem i oba zespoły mogły zagrać w idealnych warunkach.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany. W ekipie Warty Poznań wyróżniał się Michał Jakóbowski, który indywidualnymi akcjami nękał obronę Mieszka Gniezno. Na drugim skrzydle pojawił się Serhij Napołow, testowany skrzydłowy z Ukrainy, który w piątek wieczorem zameldował się w Poznaniu. W sparing był aktywny i pokazał niezłe umiejętności.

Zespół „Zielonych” częściej atakował, ale to rywale jako pierwsi trafili do siatki. Po strzale Radosława Mikołajczaka piłka odbiła się od Wojciecha Onsorge i zaskoczyła Adriana Lisa. Jeszcze przed przerwą wyrównał Wojciech Fadecki, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę do siatki między jego nogami. Strzelec gola dostał wcześniej dobre podanie od Adriana Cierpki.

Po zmianie stron Warta Poznań miała przewagę, ale na wąskim boisku skuteczniejsze od akcji budowanych wieloma podaniami okazywały się kontrataki po przejęciu piłki. Warta Poznań wyszła na prowadzenie po akcji  Łukasza Spławskiego, który wbiegł w pole karne i tak podał do Krzysztofa Biegańskiego, że temu wystarczyło tylko kopną ć do pustej bramki.

Pięć minut przed końcem zespół z Gniezna odpowiedział trafieniem byłego gracza Warty Poznań Miłosza Brylewskiego, który ładnie strzelił w tzw. długi róg bramki bronionej przez juniora „Zielonych”, Patryka Prange. Dwie minuty później wynik na 3:2 ustalił Krzysztof Biegański. Po dobrym zagraniu Roberta Janickiego znalazł się on w sytuacji sam, minął bramkarza i kopnął do bramki.

Warta Poznań – Mieszko Gniezno 3:2 (1:1)

Bramki:  0:1 Radosław Mikołajczak (27. minuta), 1:1 Wojciech Fadecki (38.), 2:1 Krzysztof Biegański (70.), 2:2 Miłosz Brylewski (85.), 3:2 Krzysztof Biegański (87.)

Warta w I połowie:  Lis – Kiełb, Wypych, Onsorge, Jasiński (42. Szymusik) –Marciniak, Cierpka – Napołow,  Szmyt (42. Janicki), Jakóbowski – Fadecki.

Warta w II połowie: Prange – Szymusik, Kieliba, Dejewski, Fiedosewicz – Kalupa, Grobelny – Biegański, Janicki, Napołow  (68. Fiborek) – Spławski.


Zdjęcia z meczu Warta Poznań – Mieszko Gniezno obejrzysz na naszej stronie na Facebooku