fbpx
Tryb oszczędności energii
Dostępność
  • ikona facebooka
  • ikona instagrama
  • ikona twittera
  • ikona youtube
  • ikona linkedin
  • ikona tiktok
Zdjęcie w tle
SPONSOR STRATEGICZNY logo sponsora strategicznego Enea AKADEMII WARTY POZNAŃ

Warciaki Przedszkolaki

W 2020 roku wystartowaliśmy z projektem Warciaki Przedszkolaki. Został on stworzony z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i ma na celu zachęcenie najmłodszych do rozpoczęcia treningów piłkarskich pod patronatem Akademii Warty Poznań.

W projekcie Warciaki Przedszkolaki mogą uczestniczyć dzieci już od 4. roku życia. W ten sposób powiększamy Zieloną Rodzinę Warty Poznań o najmłodszych piłkarzy. Dzieci zdobywają podstawową wiedzę piłkarską, a jednocześnie poprawiają swoją ogólną sprawność fizyczną. Wszystko pod okiem doświadczonej kadry trenerskiej Akademii Warty Poznań.

Zajęcia w ramach programu Warciaki Przedszkolaki odbywają się raz w tygodniu na terenie przedszkola i trwają 30 minut. Wyróżniający się młodzi zawodnicy będą zapraszani do grup wiodących Akademii Warty Poznań – Skrzatów U-6/U-7.

Warciaki Przedszkolaki to:

– zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej
– zajęcia realizowane głównie w formie gier i zabawa ruchowych, opowieści ruchowych
– zajęcia gwarantujące kompleksowy rozwój motoryczny dziecka, kształtowanie zdolności motorycznych takich jak: rytmizacja, równowaga, łączenie ruchów, postrzeganie
– kształtowanie nawyków prawidłowej postawy ciała
– kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas współpracy w grupie.

Szkoły Warty Poznań

Wiemy, że nie każdy zawodnik Akademii Warty Poznań będzie zawodowo grał w piłkę nożną. Dlatego dbamy nie tylko o ich rozwój sportowy, ale staramy się stworzyć młodym piłkarzom jak najlepsze warunki do tego, by mogli zdobywać wiedzę w szkole.

Młodsi zawodnicy Akademii Warty Poznań chodzą do Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Łozowej 77. Uczniowie klas VII i VIII chodzą do jednej klasy w danym roczniku. Mają plan lekcji ściśle dopasowany do zajęć treningowych. Treningi piłkarskie odbywają się na boisku szkolnym ze sztuczną nawierzchnią, które w chłodne miesiące znajduje się w hali pneumatycznej, czyli pod tzw. balonem.

Oprócz placówki przy ul. Łozowej, działa również szkoła patronacka Warty Poznań – SP 15 na os. Jana III Sobieskiego 105 w Poznaniu. Jest ona nadzorowana przez trenerów Akademii Warty Poznań pod kątem programu szkoleniowego. Na obiektach szkolnych odbywają się codziennie zajęcia sportowe. Wyróżniający się chłopcy są kierowani na treningi Akademii Warty Poznań.

Absolwenci szkół podstawowych trenujący w Akademii Warty Poznań rozpoczynają naukę w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu na os. Tysiąclecia 43. Tam również plan treningów piłkarskich ma wpływ na ustalanie programu zajęć szkolnych.

Ponadto, młodzi piłkarze, którzy znajdują się w kadrze pierwszego zespołu seniorów Warty Poznań i uczestniczą w codziennych treningach, są objęci indywidualnym tokiem nauczania.

Złoty certyfikat

Partner techniczny

Sponsorzy Akademii

Partnerzy Akademii

Przewoźnik Akademii