fbpx
Serhij Napołow (Warta Poznań)

Serhij Napołow uprawniony do gry w Warcie Poznań

Sprowadzony tej zimy do Warty Poznań Serhij Napołow został uprawniony w PZPN do gry w barwach „Zielonych”. Ukrainiec będzie więc do dyspozycji trenera Petra Nemca przed sobotnim meczem Fortuna 1. Ligi z Wigrami Suwałki.

Serhij Napołow jest jednym z sześciu zawodników, którzy w przerwie między rundami wzmocnili Wartę Poznań. Nie mógł jednak występować w oficjalnych meczach, ponieważ nie był uprawniony przez Polski Związek Piłki Nożnej do gry w ekipie „Zielonych”. Wszystko dlatego, że, jako obcokrajowiec spoza Unii Europejskiej, Serhij Napołow potrzebował zgody na pobyt i pracę w Polsce.

Wnioski o wydanie tych dokumentów zostały złożone w lutym, w Urzędzie Wojewódzkim, cztery tygodnie przed pierwszym meczem ligowym Warty Poznań. W związku z tym, że w Wielkopolsce jest bardzo dużo takich wniosków, Serhij Napołow czekał na zalegalizowanie pobytu aż do czwartku, 4 kwietnia. Po uzyskaniu stosownego wpisu w paszporcie, zawodnik mógł zostać wreszcie uprawniony do występów w poznańskim klubie.

O tym, czy Serhij Napołow zadebiutuje w sobotę w ekipie „Zielonych”, zdecyduje oczywiście sztab szkoleniowy, z trenerem Petrem Nemcem na czele.