fbpx

Daniel Bielica wypożyczony do Warty Poznań

Warta Poznań dokonała trzeciego wzmocnienia przed startem nowego sezonu. 21-letni bramkarz Górnika Zabrze – Daniel Bielica dołączył do zespołu “Zielonych” na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu.

Młody golkiper przygodę z piłką rozpoczął w MKS Zaborze Zabrze. Stamtąd trafił do Górnika, którego zawodnikiem jest do dzisiaj. W barwach 14-krotnego mistrza Polski grał jednak głównie w III-ligowych rezerwach. Choć ma też za sobą mecze w pierwszej drużynie – jeden w Ekstraklasie oraz dwa w Pucharze Polski.

W ostatnim sezonie został wypożyczony z Górnika do Sandecji Nowy Sącz. Zaliczył 33 mecze w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi, zachowując czyste konto w sześciu spotkaniach. – Był to mój pierwszy sezon w seniorskiej piłce i dał mi on naprawdę wiele – wspomina swój pobyt w Nowym Sączu Bielica. – Chcę “łapać” jak najwięcej minut i spoglądać w górę tabeli. Zobaczymy co czas przyniesie –  zdradza plany na przyszłość nowy golkiper “Zielonych”

Wiedzieliśmy, że od tego sezonu musimy wzmocnić rywalizację na pozycji bramkarza. Przyglądaliśmy się Danielowi w 1 lidze, który rozegrał bardzo udany sezon i dlatego zdecydowaliśmy go wypożyczyć – mówi Robert Graf, dyrektor sportowy Warty.

Rywalizacja między nim a Adrianem Lisem na pewno będzie ciekawa. Dodatkowym atutem Daniela jest fakt, że nadal jest on młodzieżowcem – dodaje dyrektor Graf.

Danielu, witamy w Zielonej Rodzinie!