fbpx

Mateusz Kuzimski zawodnikiem Warty Poznań

Mateusz Kuzimski przeszedł z Chojniczanki Chojnice do Warty Poznań na zasadzie transferu definitywnego. 29-letni napastnik podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia go o kolejny sezon.

Wychowanek Unii Tczew to piłkarz, który doskonale zna realia polskiej piłki. Był zawodnikiem klubów biorących udział w rozgrywkach od IV do I ligi. Ostatnio “Kuzim” reprezentował barwy I-ligowej Chojniczanki Chojnice, gdzie w minionym sezonie zdobył 15 bramek. Dzięki takiej skuteczności został wicekrólem strzelców Fortuna 1 Ligi.

Mateusz do tej pory na każdym poziomie, na którym grał wyróżniał się bramkami. Co więcej pasuje nam idealnie do tego, jak chcemy grać. Cieszymy się, że zdecydował się na przyjście do nas – mówi o pozyskaniu Kuzimskiego dyrektor sportowy Warty, Robert Graf.

Atmosfera w drużynie jest bardzo fajna. Myślę, że nie będę miał problemów, aby wkomponować się w zespół – mówi o swoich pierwszych chwilach w nowym klubie sam zainteresowany.

Skupię się na tym, żeby wywiązywać się ze swojej roli, czyli zdobywać bramki. Będę mocno pracował nad tym, żeby było ich jak najwięcej, bo korzyść z tego będzie miała przede wszystkim cała drużyna – dodaje Kuzimski.

Witamy w Zielonej Rodzinie Warty Poznań!