fbpx

Warta Poznań z licencją na II ligę

17 czerwca Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła pozytywnie wniosek Warty Poznań S.A. dotyczący licencji gry w II lidze.

W komunikacje prasowym czytamy, że: „Przyznała licencję Klubom Warta Poznań, OKS Odra Opole oraz ZKS Olimpia Elbląg na uczestnictwo w rozgrywkach II ligi w sezonie 2016/2017 z nadzorem Infrastrukturalnym. Nadzory Infrastrukturalne Komisja nałożyła na Kluby w związku koniecznością dostosowania przez powyżej wymienione Kluby obiektów do wymogów kryteriów infrastrukturalnych zawartych w Podręczniku Licencyjnym dla Klubów II ligi na sezon 2016/2017” – oznacza to, że stadion przy ulicy Droga Dębińska 12 trzeba dostosować do kryteriów II ligi.

Już podczas drugiego meczu barażowego o II ligę pomiędzy Wartą Poznań, a Garbarnią Kraków widać było prace poczynione przez pracowników Warty dotyczące przystosowania stadionu. Jednymi z głównych uchybień był brak oznakowania dróg ewakuacyjnych, punktu pierwszej pomocy, brak regulaminu zawodów piłki nożnej. Te, a także inne kryteria zostały już poprawione.

W „Ogródku” zostaną także zmodernizowane miejsca dla prasy oraz zostaną zmienione krzesełka w sektorze gości. Prace na stadionie już postępują. W najbliższych dniach powinniśmy już wiedzieć jaka firma zostanie dostawcą wyżej wymienionych rzeczy.