fbpx
Tryb oszczędności energii
Dostępność
  • ikona facebooka
  • ikona instagrama
  • ikona twittera
  • ikona youtube
  • ikona linkedin
  • ikona tiktok
Zdjęcie w tle

Aktywnie i odpowiedzialnie

Sport jest fundamentem naszego działania i traktujemy go priorytetowo. Chcemy jednak, żeby definiowały nas wartości, dzięki którym umacniamy naszą Zieloną Społeczność.

#WARTO logo Warty Poznań WSPIERAĆ

Dlaczego #wartowspierać?

Jesteśmy Klubem istniejącym od ponad stu lat, opartym na tradycji i lokalnych korzeniach. Stworzyliśmy historię, w której mieliśmy momenty triumfu, świętowaliśmy dwa mistrzostwa Polski i pięciokrotnie byliśmy drugą najlepszą drużyną w kraju. Zdarzyły się jednak gorsze chwile i złe decyzje, które znacząco odbiły się na funkcjonowaniu Klubu.

W 2018 roku nadeszły wyczekiwane zmiany, które po latach niepowodzeń pozwoliły nam znowu patrzeć w dobrym kierunku. Pojawiły się sukcesy sportowe, dzięki którym powoli wracaliśmy na szczyt. Jednak co ważniejsze, do Klubu dołączyli ludzie, których interesował rozwój Warty Poznań – nie tylko w kontekście piłkarskim, ale też społecznym.

„Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

Dzisiaj tworzymy klub piłkarski, więc sport jest fundamentem naszego działania i traktujemy go priorytetowo. Chcemy jednak, żeby definiowały nas wartości, dzięki którym umacniamy naszą Zieloną Społeczność. Budujemy tożsamość lokalną i mamy możliwość docierania do tysięcy osób, dlatego naszą powinnością i misją jest wywieranie pozytywnego wpływu na otoczenie.

W 2020 roku opracowaliśmy trzyletni Plan Rozwoju, który wymiernie określa społeczną rolę naszego Klubu. Skupiamy się na realizacji działań w kilku obszarach. Inspirują nas do tego ludzie, którzy wierzą w nasze powodzenie i tworzą z nami bezcenne więzi. Ważne jest dla nas wspieranie seniorów oraz osób z niepełnosprawnością. Chcemy też dbać o edukację naszych podopiecznych i dać im szansę na rozwój, a także redukować nierówności pomiędzy chłopcami i dziewczynkami w kontekście piłki nożnej. Stawiamy na ekologię, bo jako „Zieloni” identyfikujemy się z naturą i chcemy ulepszać świat, w którym wszyscy żyjemy.

W sferze sportowej udowodniliśmy, że nie ma rzeczy niemożliwych. Tę determinację chcemy przełożyć na aspekt społeczny i dać przykład, że #WartoWspierać.

Obszary projektowe

Dzieci i młodzież

W swojej ponad 110-letniej historii Warta Poznań wychowała wielu świetnych piłkarzy, reprezentantów Polski, uczestników największych turniejów piłkarskich: mistrzostw świata, mistrzostw Europy i igrzysk olimpijskich. W Akademii Warty Poznań swoje umiejętności podnosi na co dzień ponad 300 zawodników i zawodniczek.

Ekologia

Warta Poznań to „Zieloni” – taki przydomek zobowiązuje nas do zaangażowania się w kwestie ekologii. Za każdą bramkę zdobytą w lidze sadzimy 110 drzew w ramach akcji „Ale Zasadził!”; mamy Aleję Warciarzy, Zieloną Pasiekę, kształcimy, inspirujemy i bierzemy udział w akcjach pro- ekologicznych, takich jak np. Wiosenne Porządki organizowanej przez Urząd Miasta Poznania.

Osoby z niepełnosprawnościami

W Warcie Poznań kładziemy nacisk na społeczną odpowiedzialność: aktywizujemy seniorów, walczymy z wykluczeniami i wspieramy osoby z niepełnosprawnościami. Trzeci sezon w Ekstraklasie rozgrywa właśnie zespół amp futbolu „Zielonych”, który jest czwartą siłą w Polsce.

Sport kobiet

Jako nowoczesny klub sportowy, Warta Poznań ma sekcję żeńskiej piłki nożnej. W klubowej akademii trenuje na co dzień 75 młodych zawodniczek. To dlatego z dumą mówimy czasem, że Warta Poznań jest kobietą.

Seniorzy

Jesienią 2020r. Warta Poznań zainaugurowała inicjatywę „Aktywny Senior” skierowaną do lokalnej społeczności. Regularne zajęcia z nordic-walkingu mobilizują osoby starsze do podjęcia aktywności ruchowej, która przekłada się na poprawę kondycji oraz stanu zdrowia. Jest to również okazja do tworzenia relacji z najstarszą grupą kibiców!

Aktualności

Zdjęcie w tle

Plan rozwoju 2020-2023

Siłę marki Warta Poznań wykorzystujemy na boisku, jak i poza nim. Dołącz do nas i przekonaj się, jak możemy wspólnie rosnąć.

Chciałbyś wesprzeć Fundacje Warty? Napisz do nas.