fbpx

Michał Cywiński piłkarzem Warty Poznań

Niezmiernie miło jest nam poinformować o pierwszym wzmocnieniu Warty Poznań tegorocznego lata. Kontrakt z zespołem Dumy Wildy podpisał Michał Cywiński.

Cywiński przez całą swoją karierę związany był z Bydgoszczą. Najpierw reprezentował barwy Gwiazdy Bydgoszcz by później przenieść się do Zawiszy Bydgoszcz. Michał Cywiński wiosną poprzedniego sezonu reprezentował barwy Wdy Świecie, gdzie był wypożyczony.

O Michała Cywińskiego zabiegał trener Tomasz Bekas: „Michał to bardzo uzdolniony zawodnik. Miałem go na oku już od poprzedniego sezonu, kiedy to wystąpił w meczu przeciwko nam. Zagrał wtedy bardzo dobre zawody.”

Tomasz Bekas nie ukrywa, że nowy pomocnik to duże wzmocnienie: „Szukaliśmy zawodnika o takiej charakterystyce jak Michał. Już podczas meczów sparingowych był wzmocnieniem dla mojego zespołu. W każdym z nich pokazał się z jak najlepszej strony. Gdy już się pozna z kolegami i pozna nasz styl gry, to może być tylko lepiej.”

Michał Cywiński przychodzi do Warty Poznań na zasadzie wolnego transferu. Wszystko to za sprawą rozpadu Zawiszy Bydgoszcz, który był dysponentem jego karty zawodniczej.