fbpx

Warta przegrywa z Rakowem

Warta Poznań przegrała w pierwszym meczu wyjazdowym II ligi sezonu 2016/2017 z kandydatem do awansu Rakowem Częstochowa 1:3. Chociaż wynik mówi coś innego, to mecz wcale nie był grany pod dyktando gospodarzy.

Pierwsza połowa meczu w Częstochowie upłynęła pod znakiem nieskuteczności. Swoje okazje mieli zarówno zawodnicy trenera Marka Papszuna, jak i trenera Tomasza Beksa, jednak żaden z piłkarzy nie potrafił umieścić piłki w bramce rywala. Gdy wydawało się już, że po pierwszej części meczy będzie remis, Damian Warchoł otworzył strzelanie w tym meczu.

Druga część meczu była żywa niż pierwsze czterdzieści pięć minut. Gra stała się szybsza, a także piłkarze Rakowa oraz Warty mieli więcej szans na wpisanie się na listę strzelców. W 50. minucie nastąpiło wyrównanie. Bramkę z 11-tu metrów strzelił Łukasz Białożyt. Te trafienie dało jeszcze większe nadzieje na wywiezienie dobrego rezultatu z Częstochowy. Niestety tak się nie stało, ponieważ na 13 minut przed końcem meczu bramkę na 1:2 strzelił wprowadzony chwilę wcześniej Oziembała, a chwilę później jedenastkę za przypadkowe zagranie ręką wykorzystał Figiel.

Po meczu trener Tomasz Bekas powiedział, że gra jego zespołu cieszy, jednak martwi nieskuteczność, bo podobnie jak w meczu z Kotwicą Kołobrzeg, to Zieloni mogli wygrać to spotkanie. Według niego wynik 1:3 jest krzywdzący i wcale nie oddaje tego co działo się na boisku.

Kolejnym meczem Warty Poznań w II lidze będzie mecz z Polonią Bytom. Zostanie on rozegrany 13 sierpnia o godzinie 17:00. Wszystkich kibiców zapraszamy do dopingowania Warty.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA 3:1 (1:0) WARTA POZNAŃ

1:0 – Damian Warchoł 44’

1:1 – Łukasz Białożyt (k.) 50’

2:1 – Przemysław Oziębała 77’

3:1 – Rafał Figiel (k.) 81’

Żółte kartki: Cyfert, Malinowski, Margol (Raków) – Kieliba, Ciarkowski, Spławski (Warta)

Skład Rakowa Częstochowa: Tomasz Loska – Adam Mesjasz, Tomáš Petrášek, Błażej Cyfert, Filip Kowalczyk (88’ Konrad Zaradny), Piotr Malinowski, Tomasz Margol, Rafał Figiel, Damian Warchoł (85’ Lukáš Ďuriška), Przemysław Mizgała (65’ Przemysław Oziębała), Tomasz Płonka (70’ Adam Czerkas)

Skład Warty Poznań: Mateusz Filipowiak – Artur Marciniak, Bartosz Kieliba, Tomasz Dejewski, Jakub Kiełb, Łukasz Białożyt (83’ Filip Brzostowski), Alain Ngamayama, Krzysztof Biegański, Michał Cywiński, Michał Ciarkowski (83’ Dominik Chromiński), Łukasz Spławski