fbpx

Zapowiedź spotkania z Polonią Bytom

Już dzisiaj Wartę Poznań czeka kolejne spotkanie w II lidze. Po meczach z Kotwicą Kołobrzeg oraz Rakowem Częstochowa, przyszła pora na naszego niedawnego barażowego rywala – Polonie Bytom.

Ostatnie pojedynki Warty Poznań z Polonią z Bytomia nie zapisały się zbyt dobrze w pamięci sympatyków Zielonych. Wszystko to za sprawą meczu barażowego o II ligę w sezonie 2014/2015. Podopieczni trenera Bekasa bardzo dobrze radzili sobie na trzecioligowych boiskach. Wygrali ligę parę kolejek przed końcem, co sprawiało, że kibice, którzy przychodzą na Drogę Dębińską 12 by dopingować Wartę, z optymizmem patrzyli w przyszłość.

By awansować do wyższej ligi potrzeba było tylko postawienia kropki nad i – wygranej w meczu barażowym z mistrzem innej III ligi – Polonią Bytom. Pierwszy mecz został rozegrany w Poznaniu, gdzie przy pełnym stadionie, po zaciętym meczu goście okazali się minimalnie lepsi. Duma Wildy przegrała 1:2.

Pozostał mecz rewanżowy. Tam Zieloni musieli od początku zaatakować i tak zrobili. Niestety w 25 minucie meczu padła jedyna bramka w tym spotkaniu. Do końca meczu Warta próbowała wyrównać, a potem strzelić gola dającego dogrywkę. Niestety tak się nie stało i tym razem zawodnicy Tomasza Bekasa musieli obejść się smakiem. II liga była dla Polonii Bytom.

W sobotę 13 sierpnia 2016 roku Warta Poznań po raz kolejny zagra z Polonią Bytom. Tym razem zawodnicy będą grali „tylko” o punkty w ligowej tabeli. Spotkanie prawdopodobnie będzie wyglądać znacznie inaczej niż te, które widzieliśmy w sezonie 2014/2015. W Bytomiu zmienili się zawodnicy, a także trener. Warta także dokonała paru wzmocnień, a co ważniejsze zawodnicy, którzy wystąpili w meczu barażowym i dalej grają w Zielonych zebrali cenne doświadczenia z ligowych boisk.

Polonia Bytom tegoroczny sezon zaczęła lepiej od Warty Poznań. Co prawda w ligowej tabeli ciągle mają 0 punktów, ale jeśli chodzi o sportową rywalizację to powinni mieć już cztery oczka. Wszystko to za sprawą ujemnych punktów, które zostały przyznane za niespełnienie kryteriów licencyjnych.

Wszystko wskazuje na to, że mecz pomiędzy Wartą Poznań a Polonią Bytom będzie kolejnym świetnym widowiskiem. Miejmy nadzieję, że wygranym przez Zielonych.