fbpx

Hit nad hitami. Zapowiedź meczu z GKS-em 1962

W sobotnie popołudnie dojdzie do hitowego starcia. Warta pojedzie do Jastrzębia, aby tam rozegrać spotkanie 26 kolejki drugiej ligi z miejscowym GKS-em 1962.

Mowa o tym meczu, jak o spotkaniu hitowym jest zupełnie na miejscu. W 26 kolejce zmierzą się drużyny lidera i ekipy zajmującej trzecie miejsce w tabeli drugiej ligi. Będzie to mecz najlepszej ofensywy w lidze – 41, to liczba bramek zdobytych przez GKS 1962 Jastrzębie w tym sezonie, z drugą najlepszą defensywą – warciarze piłkę z własnej siatki wyjmowali 14-krotnie. Co warte uwagi najlepsza defensywa w lidze, to defensywa gospodarzy najbliższego spotkania. Jastrzębianie mają jedną bramkę straconą mniej od Zielonych i od ŁKS.

W tym roku, jak i w całym sezonie, zespół Jastrzębia idzie jak burza wygrywając z kolejnymi rywalami. Na pięć rozegranych spotkań w A.D. 2018 jastrzębianie wygrali cztery. Jedynie spotkanie z Błękitnymi ze Stargardu zakończyło się porażka GKS-u 1962.

Zawodnicy GKS-u 1962 mają na koncie jedynie trzy porażki. Jedno z tych trzech spotkań jastrzębianie przegrali właśnie z Wartą w Ogródku. 16 września ubiegłego roku w 72. minucie spotkania między Wartą a GKS-em Michał Przybyła zdobył zwycięską bramkę dla Zielonych w dziewiątej kolejce gier drugiej ligi.

Ewentualna wygrana warciarzy w Jastrzębiu pozwoli nie tylko na odrobienie straty punktowej do GKS-u do dziesięciu punktów, ale również pozwoli na obronę pozycji wicelidera drugiej ligi. Początek spotkania już jutro o godzinie 16 w Jastrzębiu.