fbpx

Zaległe granie. Zapowiedź meczu z Gwardią Koszalin

W środowe popołudnie do Poznania przyjedzie zespół Gwardii Koszalin, aby rozegrać zaległy mecz 21-kolejki drugiej ligi. Początek spotkania o godzinie 17:00 w Ogródku.

Spotkanie z Gwardią Koszalin miało się odbyć planowo 10 marca, jednak aura nie pozwoliła na dostateczne przygotowanie murawy w odpowiednim czasie i spotkanie musiało został przełożone.

Dotychczas zespół Gwardii w rozgrywkach ligowych nie radzi sobie najlepiej. Obecnie koszalinianie znajdują się na przedostatnim miejscu w tabeli drugiej ligi. Na 24 mecze zawodnicy Gwardii wygrali jedynie pięć i siedem spotkań zremisowali, dzięki czemu koszalinianie zdobyli 22 punkty, co daje ponad połowę mniej punktów niż zdobyli warciarze.

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Tadeusza Żakietę na wyjeździe w tym sezonie zdobyli jedynie dziesięć punktów. W 2017 Gwardziści pokonali w Pruszkowie tamtejszy Znicz 2-1 oraz wygrali w Wejcherowie z Gryfem takim samym stosunkiem bramek.

W tym roku Trójkolorowi rozegrali pięć meczów o ligowe punkty i wygrali dwa z nich. W meczach koszalinian jest bardzo wiele walki i bramek. Świadczy o tym liczba czerwonych kartek w meczach z Gwardzistami. W tym sezonie takich spotkań było aż siedem. W 2018 roku gdy zawodnicy Gwardii rozgrywali swoje spotkania padło aż 17 goli, co daje średnią trzech goli na jedno spotkanie.

Ostatni mecz Gwardii z Wartą zakończył się wygraną Zielonych 3:0. Bramki w Koszalinie wtedy zdobywali Jasiński, Żmijewski, a także Przybyła.