fbpx

Dobra praca trenera Nemca

Praca w pierwszym roku w Warcie była udana, bo utrzymaliśmy się w drugiej lidze, ale pewnie jakby ktoś mnie przed sezonem zapytał, czy będziemy walczyli o awans, to bym się trochę zaśmiał – stwierdził trener Nemec po ostatnim spotkaniu.

Trener Petr Nemec odkąd przejął zespół Warty Poznań w 50 spotkaniach zdobył 85 punktów. Jest to najlepszy wynik w lidze, z ponad dziesięciopunktową przewagą nad drugim Radomiakiem. Do 10 listopada 2016 roku, kiedy to Czech prowadzi Wartę ta przegrała tylko 13 spotkań, a wygrała aż 23 mecze. To również najlepszy wynik w lidze na przestrzeni prawie dwóch lat. – Praca w pierwszym roku w Warcie była udana, bo utrzymaliśmy się w drugiej lidze, ale pewnie jakby ktoś mnie przed sezonem zapytał, czy będziemy walczyli o awans, to bym się trochę zaśmiał. Jednak ja jestem człowiekiem, który nie chce za dużo mówić, bo rozmawiać o piłce można 24 godziny. Zawsze przemawia boisko i w tym roku tak właśnie było. – twierdzi Czech.

Eksperci zgodnie twierdzą, że ważne są umiejętności na boisku, ale również to jaka atmosfera panuje w drużynie i umiejętność odpowiedniego dotarcia do piłkarzy. Zauważa to trener Nemec, który mówi – Trzeba dotrzeć do zawodników i odpowiednio ich zmotywować. Wiem, że na początku było dużo rozmów na ten temat, że treningi są bardzo ciężkie, ale z czasem było coraz mniej rozmowy o tym. Teraz dzięki temu chłopacy osiągnęli wielki sukces, niektórzy pierwszy raz w swoim życiu sportowym i myślę, że niektórzy mają otwarte drzwi, aby osiągnąć jeszcze więcej w swojej karierze.

Szkoleniowiec poznaniaków również przypomina, że to, iż awans już jest zapewniony, nie oznacza, że możemy już świętować w pełni. Do końca sezonu Warta rozegra jeszcze spotkania z Garbarnią w Krakowie, a także z Siarką Tarnobrzeg drugiego czerwca na własnym boisku. – Mamy jeszcze dwa mecze do końca sezonu. Na nich trzeba się skupić i zrobić jak najlepszą pracę na boisku i zdobyć kolejne punkty do tabeli- kończy trener Nemec.