fbpx

Z Miedzią na remis

Bez bramek w drugim meczu sparingowym Warty Poznań podczas letniego okresu przygotowawczego. Zieloni zremisowali w Opalenicy z Miedzią Legnica 0:0.

Pierwsza część spotkania miała bardzo wyrównany przebieg, choć żaden z zespołów nie stworzył sobie zbyt wielu klarownych sytuacji. W obu drużynach widać było zmęczenie po intensywnych treningach wytrzymałościowych, które trenerzy zaordynowali swoim zawodnikom w czasie przygotowań. Najciekawszą okazję w pierwszej połowie miał jeden z testowanych w ekipie „Dumy Wildy” zawodników, Mariusz Idzik, jednak po jego strzale piłka odbiła się od słupka.

W drugiej połowie trener Warciarzy Petr Nemec wymienił niemal całą jedenastkę. Na boisku pozostali jedynie Bartosz Kalupa, Adrian Cierpka oraz inny z testowanych zawodników – Grzegorz Szymusik. Z kolei rywale wyszli na drugą część meczu w identycznym zestawieniu, dopiero później zmieniając bramkarza. Obraz gry się nie zmienił, tym razem to jednak beniaminek Ekstraklasy z Legnicy miał najbardziej klarowną okazję do zdobycia bramki, kiedy to z rzutu wolnego w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Tomasza Laskowskiego trafił Mladen Bartulović.

W sobotnim sparingu trener Petr Nemec dał szansę występu łącznie dziewiętnastu piłkarzom, wśród których znalazło się czterech testowanych przez Wartę zawodników. Obrońca Grzegorz Szymusik rozegrał całe spotkanie, z kolei napastnik Mariusz Idzik miał okazję do gry jedynie w pierwszej połowie. Z kolei w drugiej części spotkania na boisku pokazała się dwójka skrzydłowych – Wojciech Fadecki oraz Niklas Zulciak.

Następny mecz sparingowy Zieloni rozegrają 7 lipca z rumuńskim CFR Cluj.

Warta Poznań – Miedź Legnica 0:0

Warta Poznań (pierwsza połowa): Lis – Szymusik, Wypych, Dejewski, Kiełb – Kalupa, Cierpka, Biegański, Fiedosewicz, Janicki – Idzik

Warta Poznań (druga połowa): T. Laskowski – Szymusik, Kieliba, Onsorge, Jasiński – Kalupa, Cierpka, Sanocki, Zulciak, Fadecki – Piceluk