fbpx

“Czapki z głów” – trenerzy po meczu Warta-Stal

Obaj trenerzy po dzisiejszym meczu Warty Poznań ze Stalą Mielec byli zgodni co do tego, że lepszą grę pokazała drużyna gości. Jednak to gospodarze wywalczyli trzy punkty sercem i zaangażowaniem.

Szkoleniowiec Stali gratulował Warciarzom woli walki, a porażkę swoich podopiecznych upatrywał w braku skuteczności. Mimo tego, trener Artur Skowronek wierzy w swój zespół i uważa, że jeśli zaczną podejmować lepsze decyzje na boisku, to będą w stanie gromadzić więcej punktów. Chwalił atak pozycyjny swoich zawodników i podkreślił, że sezon dopiero się rozpoczyna, a on jest bardzo cierpliwy.

Trener Zielonych – Petr Němec był dumny ze swoich zawodników przede wszystkim dlatego, że mimo trudnych warunków rozegrali dobry mecz. Z jednej strony upał, który dawał się we znaki, a z drugiej przeciwnik stawiany w roli faworyta. Mimo, że rywal dyktował warunki tego spotkania i często zmuszał do obrony, to i tak drużyna z Poznania potrafiła wyjść spod nacisku i przeprowadzić skuteczny kontratak. Co więcej, Warciarze znajdowali błędy w defensywie gości i potrafili to wykorzystać za co należą im się “czapki z głów” – co wielokrotnie powtarzał trener Němec.