fbpx

Z Puszczą po raz trzeci

Już w sobotę Warta w Niepołomicach zmierzy się z tamtejszą Puszczą. Pierwszy mecz Zielonych w roli gości w sezonie 2018/19 rozpocznie się o godzinie 19.

Dla Puszczy jest to trzeci sezon na zapleczu Ekstraklasy. Po raz pierwszy w I lidze zameldowała się w 2013 roku na okres jednego sezonu, pod wodzą Dariusza Wójtowicza. Na ponowny awans trzeba było czekać cztery lata, kiedy to w sezonie 2016/17 Puszcza zajęła 3. miejsce w rozgrywkach II ligi i znów znalazła się w gronie osiemnastu I-ligowych zespołów.

Drugi sezon w I lidze sobotnich gospodarzy okazał się być bardziej udany, niż debiutancki – Puszcza po 34 kolejkach zajęła 12. miejsce, z 9-punktową przewagą nad strefą spadkową.

Podopieczni Tomasza Tułacza w obecnych rozgrywkach przegrali inauguracyjne spotkanie z Rakowem Częstochowa, by później odnieść dwa zwycięstwa. W 2. kolejce, podczas obchodów 95-lecia klubu, Puszcza pokonała u siebie Stal Mielec 1:0, a tydzień później przywiozła z Jastrzębia komplet punktów po zwycięstwie 0:2 w pierwszym starciu w klubowej historii z tamtejszym beniaminkiem, GKS-em.

W pierwszym spotkaniu obu zespołów, 22 października 2016 roku w Poznaniu, kibice byli świadkami bezbramkowego remisu. Ostatni raz Warta i Puszcza spotkały się 17 maja 2017 roku w Niepołomicach, gdzie zdecydowanym faworytem byli walczący o awans gospodarze. Dwie bramki strzelone jeszcze w pierwszej połowie przez Łukasza Białożyta wystarczyły podopiecznym Petra Němca na wywiezienie z Małopolski trzech punktów, po zwycięstwie 2:1.

Mecz poprowadzi sędzia Daniel Kruczyński z Żywca, który był również rozjemcą we wspomnianym ostatnim spotkaniu Warty i Puszczy.