fbpx

Drugie zwycięstwo Warciarzy!

Zieloni z drugim zwycięstwem z rzędu! W sobotni wieczór na stadionie w Niepołomicach piłkarze trenera Petra Němca pokonali miejscową Puszczę 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa dla Warty, podobnie jak w meczu ze Stalą Mielec, strzelił Krzysztof Biegański.

W pierwszej połowie spotkania poziom gry obu zespołów był bardzo wyrównany. Zarówno Warta, jak i Puszcza miały swoje okazje, jednak brakowało im skuteczności, wskutek czego do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. W drugiej części meczu inicjatywę przejął już  zespół z Niepołomic. Gospodarze sobotniego starcia za wszelką cenę chcieli rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść, Warciarze zaś okazji na zdobycie bramki wypatrywali głównie w kontratakach. Dogodnych sytuacji jednak brakowało, mogło się więc wydawać, że mecz zakończy się podziałem punktów.

Sprawy w swoje ręce wziął jednak Biegański. W 84. minucie wykorzystał on znakomite dośrodkowanie z lewej strony Nikodema Fiedosewicza i z bliska wpakował piłkę do bramki, dając Zielonym zwycięstwo. W Niepołomicach piłkarze trenera Němca wygrali drugie spotkanie z rzędu dzięki czemu plasują się oni w ścisłej czołówce tabeli, mając na swoim koncie już 7 punktów zdobytych po trzech meczach. Taki sam dorobek, co Warciarze, tyle że po czterech spotkaniach, mają na swoim koncie również cztery inne zespoły. Z jednym z nich, Bytovią Bytów, Warciarze zmierzą się już w następny weekend w roli gospodarza. Informacja o dokładnej dacie i miejscu rozegrania spotkania zostanie podana w przyszłym tygodniu.

Puszcza Niepołomice – Warta Poznań 0:1 (0:0)

Bramka: Biegański (84′)

Puszcza Niepołomice: Mleczko – Czarny, Fryc, Uwakwe, Drzazga (64′ Ryndak), Tomalski, Stefanik (72′ Poźniak), Orłowski (59′ Kuzma), Stawarczyk, Żytek, Bartków

Warta Poznań: Lis – Kiełb, Kieliba, Dejewski, Jasiński – Biegański (90′ Sanocki), Grobelny, Marciniak, Fiedosewicz – Cierpka (77′ Janicki), Fadecki (86′ Piceluk).