fbpx

Beniaminek kontra spadkowicz

W sobotę, w ramach 9. kolejki Fortuna 1 Ligi, spotkamy się w Grodzisku Wielkopolskim z Sandecją Nowy Sącz.

Naszego najbliższego rywala jeszcze do niedawna można było śledzić w najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli LOTTO Ekstraklasie. Założona w 1910 roku Sandecja wygrała w sezonie 2016/17 rozgrywki I ligi i na rok znalazła się w gronie 16 ekstraklasowych zespołów. Dobry początek w postaci uzbierania 14 punktów w pierwszych 9 kolejkach został później przyćmiony przez serię 22 meczów bez zwycięstwa nowosądeczan, którzy na koniec sezonu zajęli ostatnie miejsce w tabeli.

Latem w Sandecji, która wróciła do grania w Nowym Sączu, nastała rewolucja – z klubem pożegnało się aż 18 zawodników, jak i trener Kazimierz Moskal. Zastąpił go Tomasz Kafarski, były szkoleniowiec m.in. Lechii Gdańsk, czy Floty Świnoujście.

Mimo exodusu większości kadry, Sandecja szybko znalazła komfort na poziomie pierwszej ligi. Po 8 kolejkach nowosądeczanie mają na swym koncie 15 punktów i zajmują 3. miejsce w tabeli. Drużyna z południa Polski póki co wygrywała raz na terenach rywali, trzykrotnie dzieliła się punktami, raz wróciła do Małopolski bez zdobyczy punktowej.

Ostatni raz Warta i Sandecja spotkały się jeszcze w 2013 roku, gdy w Poznaniu padł wtedy wynik 2:2. Historia przemawia na korzyść Dumy Wildy – w ośmiu dotychczasowych starciach czterokrotnie Warta była górą, dwukrotnie padał remis i tyle samo razy zawodnikom z Nowego Sącza udało się zgarnąć pełną pulę punktów.

Początek spotkania o godzinie 16:00.