fbpx

Młodzi Warciarze tryumfują!

W ostatnią sobotę Kibice Warty Poznań nie mieli wielu powodów do radości. Pomimo ambitnej walki, seniorzy Dumy Wildy zeszli z boiska bez punktów. Należy jednak docenić zespoły młodzieżowe, które w miniony weekend okazały się niepokonane!

Nasz najstarszy młodzieżowy zespół, Juniorzy Starsi, późnym niedzielnym popołudniem odniósł skromne, lecz niezwykle ważne zwycięstwo w lidze wojewódzkiej. W spotkaniu z Nielbą Wągrowiec jedyną bramkę tego spotkania  zdobył w 5. minucie Filip Fiborek, dając podopiecznym trenera Przemysława Bereszyńskiego i Piotra liderowanie w tabeli ex aequo z Błękitnymi Wronki.

Olbrzymie emocje towarzyszyły w spotkaniu 4. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 pomiędzy Błękitnymi Wronki a Wartą Poznań. Podopieczni trenera Kamila Szulca po 3 remisach mieli chrapkę na zgarnięcie pełnej puli punktów. Spotkanie rozpoczęło się po myśli Zielonych – w 22. minucie spotkania do bramki gospodarzy trafił Oskar Bartkowiak. Niestety tuż przed przerwą bramkę wyrównującą strzelił Kacper Zaborski. Po zmianie stron ponownie na listę strzelców w 59. minucie wpisał się Zaborski. Warta pomimo niekorzystnego wyniku nie poddawała się – w ostatniej minucie spotkania wyrównującego gola zdobył Kacper Tomaszczak. Dzięki trafieniu bramkostrzelnego obrońcy Warty, drużyna Zielonych pozostaje niepokonana, jednak nie doznała też smaku zwycięstwa. Już w najbliższą sobotę sytuacja ta może ulec zmianie – młodzi gracze Dumy Wildy powalczą o trzy punkty podejmując ostatni w tabeli CWZS Bydgoszcz, który w czterech dotychczasowych kolejkach zdobył zaledwie 1 punkt.

W niedzielę w samo południe mieliśmy okazję oglądać bardzo emocjonujące widowisko w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-15. Na Drogę Dębińską przyjechali nasi rywali zza miedzy – poznański Lech. Derby rozpoczęły się korzystniej dla Zielonych – w 6. minucie spotkania piłkę do siatki Kolejorza skierował głową dynamiczny Mateusz Porzucek. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać – w 12. minucie rzut rożny na gola zamienił kapitan gości Jakub Złoch. Na kolejne bramki czekaliśmy do drugiej połowy. W 42. minucie spotkania po prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem znalazł się Norbert Pacławski. Pomimo dobrej dyspozycji Bartosza Dubla piłka znalazła się w siatce. Ostatni głos należał jednak do Zielonych – w 49. minucie meczu fantastycznym uderzeniem w sam róg bramki popisał się nowy nabytek Warciarzy Alan Rudawski. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Już w najbliższy weekend podopieczni Marcina Winieckiego zmierzą się na wyjeździe z drużyną FASE Szczecin.

Na uwagę zasługują Juniorzy Młodsi, którzy w sobotnim spotkaniu na szczycie z Polonią Leszno zdobyli aż 6 goli, co przy stracie tylko 1 bramki zapewniło im nie tylko wygraną, ale i samodzielne prowadzenie w lidze. Podopieczni trenera Bartosza Majchrzaka rywalizują w lidze z zawodnikami o rok starszymi, co tym bardziej podnosi rangę uplasowania się na pierwszym miejscu w tabeli.

Warta Poznań U-16

Rocznik 2005 prowadzony przez Piotra Tomaszczaka pokonał w meczu wyjazdowym piłkarzy AP Krotoszyn 0:6. Wynik ten pozwolił na liderowanie w lidze wojewódzkiej. Pewne zwycięstwa zanotowali Młodzicy będący podopiecznymi trenera Wojciecha Martinka (rocznik 2006) oraz Jakuba Budycha (rocznik 2007), wygrywając kolejno 3:0 ze Szkołą Futbolu Luboń oraz 10:0 z Wielkopolską Komorniki.

Warta Poznań, rocznik 2006

 

Zarówno Orlik Starszy, jak i Orlik Młodszy mają na swoim koncie zwycięstwa. Drużyna prowadzona przez Kostasa Milonasa i Huberta Pilarskiego grająca w tej samej grupie jako Warta I i Warta II musiała się zmierzyć ze sobą. W “bratobójczym” pojedynku wynikiem 17:5 zwyciężyła Warta I.

Podopieczni Wojciecha Onsorge (rocznik 2009), podobnie jak rocznik 2008, grają w podziale na dwie drużyny. Oba zespoły zanotowały zwycięstwa, zwyciężając z Polonią Środa Wielkopolska 8:0 (Warta I) i z AP Reissa 10:2 (Warta II). Oba zespoły liderują w tabeli 1 ligi.

Najmłodsi Warciarze z roczników 2010 i 2011, podobnie jak ich starsi koledzy, mają powody do radości. Żaki Starsze (rocznik 2010; Warta II) pod wodzą Bartosza Tomaszewskiego  pokonali w Turnieju Ligowym Las Puszczykowo 4:1, WAP Poznań 6:0 oraz Luboński KS Luboń 11:0. Natomiast Żaki Młodsze prowadzone przez Arkadiusza Miklosika w rozegranych meczach nie straciły nawet jednej bramki. Z SF Luboń zwyciężyły 2:0, z Talentem II Poznań 5:0, a z Poznaniakiem Poznań 2:0. Należy w tym miejscu przypomnieć, że turnieje dla najmłodszych są przede wszystkim formą nauki i zabawy, a nie rywalizacji o punkty. Wygrane oczywiście cieszą, ale jest to etap indywidualnego rozwoju dzieci, który ma dawać im radość i motywować do dalszej pracy.

Wszystkim zespołom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!