fbpx

Zapowiedź meczu Warta – Chojniczanka

Drugi raz w tym sezonie Warta rozegra spotkanie w Ogródku. W ramach 13. kolejki Zieloni gościć będą jutro Chojniczankę Chojnice, 4. zespół Fortuna 1 Ligi.

Chojniczanka po 12 spotkaniach ma na swoim koncie 20 punktów i równa się oczkami, jak i bilansem spotkań, z trzecią w tabeli Bytovią Bytów. Swą pozycję w zestawieniu zespołów zaplecza ekstraklasy Pomorzanie zawdzięczają przede wszystkim świetnej postawie na własnym terenie, gdzie w siedmiu spotkaniach wywalczyli 15 punktów i ani razu nie pozwolili rywalom na wywiezienie z Chojnic trzech punktów.

Na wyjazdach jednak podopieczni Przemysława Cecherza tracą blask – tylko pięć punktów na możliwych, a jedyną wygraną na obcym terenie odnieśli przy ostatniej próbie. W 11. kolejce na Stadionie Miejskim w Krakowie Chojniczanka wygrała z Garbarnią 1:2, po bramkach Janusza Surdykowskiego i Damiana Piotrowskiego.

W kadrze jutrzejszych rywali Warty znajdziemy nazwiska dobrze znane kibicom najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Radosław Janukiewicz (dawniej Pogoń Szczecin), Kamil Sylwestrzak (Korona Kielce i Wisła Płock), Tomasz Mikołajczak, Hubert Wołąkiewicz (były kapitan Lecha Poznań) czy Piotr Grzelczak to zaledwie kilku zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem, których do dyspozycji ma były szkoleniowiec Kolejarza Stróże czy Widzewa Łódź, Przemysław Cecherz.

W osiemnastce meczowej powinni znaleźć się byli zawodnicy Warty, Tomasz Foszmańczyk i Wojciech Trochim. Pierwszy z nich przed tym sezonem dołączył do Chojniczanki z GKS-u Katowice i bronił barw Dumy Wildy w sezonie 2011/12, w którym rozegrał 28 spotkań i zdobył dwa gole. Trochim natomiast do Chojnic przeniósł się z Sandecji Nowy Sącz, w Warcie wystąpił 18 razy w rundzie jesiennej sezonu 2012/13.

Początek jutrzejszego meczu o godzinie 15:00.