fbpx

Sukcesy Młodzieżówki!

 

Szczęśliwa siódemka (U-19)

W sobotnim spotkaniu, w ramach 10. kolejki ligi wojewódzkiej, Junior Starszy zmierzył się u siebie z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Pozycja lidera w tabeli znalazła swoje odzwierciedlenie na boisku, gdzie od pierwszego gwizdka Warciarze dawali się rywalom we znaki. Na pierwszą bramkę czekaliśmy zaledwie do 2. minuty, kiedy to Dominik Smykowski wywalczył jedno bramkowe prowadzenie. Wynik ten nie zadowalał żadnej ze stron, co zaowocowało w pierwszej połowie jeszcze 6 bramkami. Zaledwie jedną z nich udało się zdobyć naszemu rywalowi, kiedy to w 30. minucie nasz bramkarz został pokonany przez Kacpra Różewicza. Do szatni po pierwszej połowie schodziliśmy z wynikiem 6:1, dzięki golom Dawida Forszpaniaka (16’, 37’), Arkadiusza Narlocha (22’), Mateusza Sołtysiaka (31’) i Tomasza Ceglewskiego (35’). W drugiej części spotkania jeszcze bardziej umocniliśmy prowadzenie, dzięki trafieniu Aleksandra Krama w 79. minucie. Mecz zakończył się wynikiem 7:1 i wzmocnił pozycje lidera tabeli. W najbliższą sobotę zmierzymy się z wiceliderem tabeli Przemysławem Poznań, mającym do nas 4 punkty straty.

Arka zatopiona na Gdańskiej!

W 9. kolejce Centralnej Ligi Juniorów, zawodnikom trenera Kamila Szulca, przyszło się zmierzyć na boisku MOS przy ulicy Gdańskiej z Arką Gdynia. W pierwszej połowie spotkania stwarzaliśmy sobie zdecydowanie więcej groźnych sytuacji strzeleckich od naszych rywali. To jednak nie wystarczyło by objąć prowadzenie W drugiej części spotkania, Zieloni ponownie stworzyli kilka świetnych sytuacji, lecz po raz kolejny naszym zawodnikom brakowało zimnej krwi w polu karnym przeciwnika. Niemoc strzelecką udało się ,,wyleczyć” w 70. minucie spotkania – dzięki bramce Maksymiliana Lisowskiego po doskonałej asyście Kacpra Szpilewskiego. W końcówce meczu, zarówno my jak i nasi rywale, mieliśmy jeszcze kilka groźnych akcji, jednak niepływających na wynik spotkania. Warta odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo.

Znamy Mistrza II grupy Juniora Młodszego B1!

W ramach rozgrywek 10. kolejki ligi wojewódzkiej Warciarze zmierzyli się u siebie ze Stalą Pleszew. Już w pierwszych minutach spotkania pokazali, że nie bez powodu są liderem tabeli., kiedy to gola w 2. minucie zdobył Kamil Ziętkowski. Rywale, pomimo chęci zwycięstwa, dość szybko musieli się pogodzić z dominacją podopiecznych trenerów Bartosza Majchrzaka i Bartosza Bejmy. Kolejna bramka dla Zielonych wpadła jeszcze w pierwszej połowie, dzięki trafieniu Maksymiliana Hyżyka w 33. minucie meczu. W drugiej części spotkania, akcja przeniosła się niemal całkowicie na połowę Stali Pleszew. Liczne próby zdobycia kolejnych bramek nie przynosiły jednak efektów, aż do 77. minuty, kiedy to Mikołaj Florysiak umocnił prowadzenie Zielonych. Kilka minut później bramkę na 4:0 zdobył Michał Wojciechowski (80’+2) ustalając wynik spotkania. Zwycięstwo Zielonych dające im 12 punktową przewagę nad wiceliderem zapewniło im mistrzostwo w grupie, na 5. kolejek przed zakończeniem ligowych spotkań! Serdecznie gratulujemy, zarówno zawodnikom jak i ich trenerom!

Niewykorzystane karne (U-15)

W ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów, podopiecznym trenera Marcina Winieckiego przyszło się zmierzyć na wyjeździe z drużyną FASE Szczecin – aktualnego lidera rozgrywek.  Od początku zarówno Zieloni jak i ich rywale zdawali sobie sprawę, że nie będzie to łatwe spotkanie. Przez pierwszą połowę obie drużyny bezskutecznie próbowały zdobyć prowadzenie. Zwiększona determinacja naszych rywali, w drugiej części spotkania, skutkowała nie tylko chwilowym objęciem prowadzenia, po bramce Kacpra Wnorowskiego w 53. minucie, ale i bardziej agresywną grą obu stron.  Bramkę wyrównującą udało nam się zdobyć dopiero w 73. minucie, kiedy to Jakub Juchacz pokonał bramkarza rywali. Sztuka, ta nie powiodła się niestety dwóm naszym zawodnikom, Mateuszowi Liszyńskiemu i Aleksandrowi Kultysowi, kiedy to nie wykorzystali rzutów karnych, w konsekwencji czego młodzi Warciarze powrócili do Poznania z wynikiem 1:1 i zaledwie jednym punktem. 

Absolutna dominacja (rocznik 2006)

W ubiegłą sobotę, w ramach I ligi poznańskiej, Warta Poznań mierzyła się z drużyną Błękitnych Owińska. Pierwszy kwadrans spotkania z pewnością nie zapowiadał horroru jaki sprezentowała gościom warciańska ofensywa. Kanonadę Strzelecką rozpoczął, w 15. minucie skrzydłowy Zielonych, Igor Skrobała, dzięki pewnemu wykończeniu sytuacji sam na sam z bramkarzem. Już minutę później, Warta prowadziła 2-0 po celnym strzale Antoniego Giezka. Pewne prowadzenie 2-0 nie wystarczyło podopiecznym trenera Wojciech Martinka – w 19 minucie ponownie gola strzelił Skrobała. Kiedy wszystkim kibicom wydawało się, że do przerwy wynik się nie zmieni, dwukrotnie obrońcom rywali urwał się Łukasz Wiśniewski, doprowadzając do wyniku 5-0.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił –  niezmiennie dominowali Zieloni, co chwilę konstruując groźne ataki na bramkę przeciwnika. Kolejne gole strzelali: Łukasz Wiśniewski (51’), Igor Skrobała (53’ i 57’) oraz Dawid Szpakowski w ostatniej minucie meczu. Młodzi Warciarze rozgromili rywala w stosunku 9-0 i z pewnej pozycji wicelidera tabeli przygotowują się do kolejnego ligowego spotkania z Lechem Poznań.

Trudne starcie w Kaliszu (rocznik 2005)

W ramach 10. kolejki I ligi wojewódzkiej, zawodnicy rocznika 2005 zmierzyli się z Włókniarzem 1925 Kalisz. Wbrew wcześniejszym prognozom wyjazdowy mecz do południowej Wielkopolski nie należał do najłatwiejszych.  W 21. minucie spotkania, dzięki bramce Kamila Lorka, udało nam się zdobyć zaledwie chwilowe prowadzenie. Na odpowiedź Kaliskiego klubu nie trzeba było długo czekać. W 24. Minucie meczu gola dla Włókniarza zdobył Michał Ozdowski. Wyrównanie niekorzystnie wpłynęło na Zielonych, co szybko wykorzystali nasi rywale, strzelając nam w  26.minucie kolejną bramkę. Do szatni schodziliśmy z wynikiem 2:1 oraz z zamiarem szybkiego odrobienia strat. Cel ten udało nam się zrealizować w 58. minucie, dzięki bramce Jakuba Michalewicza. Prowadzenie Zielonych nad Włókniarzem w tabeli nie znalazło przełożenia na boisku, na którym udało nam się wywalczyć zaledwie remis. Do Poznania wróciliśmy z wynikiem 2:2 i zaledwie 1 punktem.

Udany weekend dla rocznika 2007

W sobotnie przedpołudnie, nasz Młodzik Młodszy zmierzył się na wyjazdowym spotkaniu z Polonią Środa Wlkp. Gra u siebie nie pomogła jednak naszym rywalom i to my po pierwszej połowie schodziliśmy do szatni z dwubramkowym prowadzeniem. Gole dla Zielonych strzelali Adrian Budych w 16. Minucie spotkania oraz Igor Busz w 17. Po przerwie zawodnicy trenera Jakuba Budycha ponownie pokazali z jakim zamiarem przyjechali do Środy Wielkopolskiej, strzelając rywalom kolejne bramki. Dzięki dwóm golom Macieja Niemiera (49’, 58’) wracaliśmy do Poznania z wynikiem 0:4. Obecnie Warta I Poznań znajduje się na podium w tabeli, natomiast niekwestionowanym liderem w swojej grupie jest Warta II Poznań, grająca w III lidze okręgowej. Sobotnie spotkanie z Wielkopolską II Komorniki zakończone wynikiem 10:0 umocniło przewagę Warciarzy nad rywalami. Obecnie podopieczni trenera Bartosza Bejmy mają na swoim koncie nie tylko najwięcej zdobytych goli, ale i najmniej straconych: 95:3. Dla porównania wicelider OTPS Winogrady Poznań posiada bilans bramek 48:12.

Starcie liderów (rocznik 2008)

Mecz 7. kolejki Orlika Starszego był spotkaniem na szczycie. Warciarzom przyszło się mierzyć z faworytem grupy UKS AP Reissa Poznań. Zgodnie ze wcześniejszymi prognozami wyjazdowy mecz nie należał do najłatwiejszych – po każdej naszej bramce, rywale szybko odpowiadali celnymi strzałami do naszej bramki. W 33. minucie spotkania po bramce gospodarzy remisowaliśmy 3:3. Wynik ten do końca spotkania uległ jednak zmianie na korzyść obecnego lidera tabel AP Reissa i zakończył się wynikiem 6:3. Bramki dla Zielonych strzelali: Hubert Buliński (8’) i Milan Wojtaszek (18’,31’).  Była to pierwsza w sezonie ligowa porażka zawodników trenera Kostasa Milonasa. Przegraną na swoim koncie zanotowali także zawodnicy Warta II Poznań w sobotnim starciu z Polonią Środa Wlkp. Podopieczni trenera Huberta Pilarskiego powrócili z wyjazdowego spotkania z wynikiem 4:0.

Bratobójcze derby rocznika 2009

W minionej kolejce zawodnicy trenera Wojciecha Onsorge stanęli przed prawdziwym wyzwaniem – przyszło im się zmierzyć z kolegami z drużyny. Mecz zakończył się wynikiem 5:10 dla drużyny Warta I Poznań. Tym razem, to jednak nie wynik był kluczowy, ale niesamowita atmosfera. Po meczu młodzi Warciarze wspólnie wybrali zawodnika meczu, Piotra Paszkiewicza. Warto podkreślić, że drużyna Warta I Poznań ma na swoim koncie komplet zwycięstw i 5 punktów przewagi nad wiceliderem tabeli, Piastem I Kobylnica.

Sukcesy Żaków ( rocznik 2010, rocznik 2011)

Zawodnicy rocznika 2010, Warta I Poznań, kolejny raz wygrali wszystkie turniejowe mecze, zwyciężając Koronę Zakrzewo 1:2, Orlika Poznań 0:1 oraz LPFA Rataje Poznań 4:1. Powody radości mieli także zawodnicy rocznika 2011, którzy podobnie jak starsi koledzy zgromadzili na swoim koncie komplet zwycięstw wyrywając z SF Luboń 3:0, Poznaniakiem Poznań 3:1 i Talentem II Poznań 0:5.