fbpx

Zapowiedź meczu z Odrą

W zaległym meczu 14. kolejki Warta zmierzy się w Odrą w Opolu. Spotkanie to rozpocznie się jutro o godzinie 19:00.

Mecz, który pierwotnie miał odbyć się 12 października, przełożono ze względu na powołanie do reprezentacji U-20 dwóch zawodników naszych jutrzejszych rywali, Serafina Szoty oraz Jakuba Modera. Oboje mniej lub bardziej są związani z Poznaniem – Szota spędził kilka lat w grupach młodzieżowych i rezerwach Lecha Poznań przed transferem do Zagłębia Lubin w 2017 roku. Moder natomiast do 15. roku życia wychowywał się piłkarsko w zespołach Warty Poznań, nim przeniósł się do naszego rywala zza miedzy, z którego jest do Opola wypożyczony.

To nie koniec poznańskich akcentów w zespole niebiesko-czerwonych. Od 14 maja 2018 roku szkoleniowcem Odry jest Mariusz Rumak, były szkoleniowiec m.in. Zawiszy Bydgoszcz, Śląska Wrocław, ale przede wszystkim Lecha Poznań, z którym dwukrotnie (2012/13, 2013/14) zdobywał wicemistrzostwo Polski.

Po czternastu kolejkach Odra zajmuje 9. miejsce w tabeli z 20 punktami oraz przewagą trzech oczek nad naszym zespołem. W poprzedniej serii gier Opolanie zremisowali z Bytovią Bytów 1:1. Mimo wyjścia na prowadzenie już w 7. minucie, po golu swego najlepszego strzelca, Hiszpana Ivána Martína, podopieczni trenera Rumaka wrócili na Opolszczyznę tylko z jednym punktem. W ostatnich minutach spotkanie Bytovii udało się uratować remis, za sprawą gola Maksymiliana Hebla.

Odra, mimo nie zaznania jeszcze smaku zwycięstwa na obcym terenie, zawdzięcza pozycję w środku tabeli dzięki świetnej grze na swoim stadionie. Oderka jest jednym z najczęściej punktujących u siebie zespołów Fortuna 1 Ligi, w ośmiu dotychczasowych spotkaniach zdobyła 17 punktów, co jest czwartym najlepszym rezultatem w lidze. W trzech ostatnich domowych meczach 11. zespół poprzedniego sezonu zwyciężył 3:0 z Chrobrym Głogów, 4:1 z Bruk-Bet Termalicą oraz 3:0 z Garbarnią Kraków.