fbpx

100 dawców szpiku na 100-lecie odzyskania niepodległości! Zagraj z Wartą Poznań w Drużynie Szpiku!

Kadra Warty Poznań chce pokazać, jak łatwo można uratować komuś życie. Z okazji zbliżającego się święta 11 listopada klub organizuje akcję “100 dawców szpiku na 100-lecie odzyskania niepodległości”.

Początek akcji miał miejsce 3 listopada, podczas meczu Warty z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, w czasie którego klub we współpracy z Drużyną Szpiku edukował kibiców oraz uświadamiał ich, jak ważna jest rejestracja w bazie Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej. Podczas najbliższego spotkania, ze Stomilem Olsztyn, na stadionie przy Drodze Dębińskiej zostanie ustawione specjalne stanowisko Drużyny Szpiku, przy którym będzie można się dowiedzieć, jak włączyć się w działania fundacji.

Sami piłkarze Warty zostaną potencjalnymi dawcami szpiku, czekając tym samym na szansę, by uratować komuś życie i czynnie zachęcając naszych kibiców do tego samego. W Święto Niepodległości będzie można czynnie przyłączyć się do akcji. Do wydarzenia włączą się także juniorzy, którzy 11 listopada będą kwestować na rzecz całego przedsięwzięcia podczas turnieju w Komornikach. Całą akcję wspierać będą celebryci, m.in. Kasia Bujakiewicz, która działalność statutową fundacji wspiera już od lat. Dodatkowo, każdy z legitymacją dawcy szpiku będzie mieć zapewniony wstęp na mecz Warty ze Stomilem Olsztyn z 50% zniżką.

Głównym celem działań fundacji jest maksymalne zwiększenie liczby osób zarejestrowanych w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku, a tym samym zwiększenia szans na wyzdrowienie osób dotkniętych chorobą nowotworową, dla których przeszczep szpiku kostnego od niespokrewnionego dawcy jest szansą na uratowanie ich zdrowia.