fbpx

Zarejestruj się w bazie dawców szpiku razem z piłkarzami WARTY Poznań! Sportowcy apelują, aby pomagać.

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości klub sportowy organizuje akcję “100 dawców szpiku na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Już 13. listopada piłkarze WARTY Poznań pojawią się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i zarejestrują się do bazy potencjalnych dawców. Każdy, kto dołączy do sportowców rejestrując się w bazie dawców otrzyma od WARTY Poznań prezent.

Początek akcji miał miejsce 3. listopada podczas meczu WARTY z Bruk-Bet Termalica, w czasie którego klub sportowy we współpracy z Drużyną Szpiku zaczął edukować kibiców oraz uświadamiać ich jak ważna jest rejestracja w bazie Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej. Już w najbliższą sobotę, 10. listopada podczas meczu ze Stomilem Olsztyn na stadionie WARTY Poznań zostanie ustawione specjalne stanowisko Drużyny Szpiku, przy którym będzie można dowiedzieć się w jaki sposób możemy pomóc. “Zanim zaangażowaliśmy się w akcję Drużyny Szpiku, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że skala problemu jest tak duża. Szpiku wciąż brakuje, przez co chorzy przegrywają walkę. A przecież każdy z nas może pomóc i uratować komuś życie. Dlatego jednogłośnie zadecydowaliśmy, że razem ruszamy do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Marcelińskiej 44 w Poznaniu, aby zarejestrować się w bazie jako potencjalni dawcy” – komentuje Tomek Wichniarek, dyrektor sportowy WARTY Poznań.

Piłkarze pojawią się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa 13. listopada i zarejestrują się do bazy potencjalnych dawców, czekając tym samym na szansę uratowania komuś życia. “Bardzo się cieszę na współpracę z WARTĄ Poznań, która podjęła się z nami długofalowych działań, nie kończąc na jednorazowej akcji. Najbardziej zależy nam na uświadamianiu, a w przypadku współpracy z WARTĄ Poznań będziemy mieli okazję pokazać młodym ludziom, że każdy może oddać drugiej osobie wielki dar. Taki podarunek nic nie kosztuje, a może uratować komuś życie. Wiedzmy, że zarejestrowanie się w bazie jest pierwszym, ważnym krokiem w niesieniu pomocy. Szpik oddajemy dopiero w momencie, kiedy pojawi się potrzebujący, którego zgodność tkankowa jest spójna z naszą” – mówi Dorota Raczkiewicz, szefowa Drużyny Szpiku.

DARSZPIKU.PL

Głównym celem działań fundacji jest maksymalne zwiększenie liczby osób zarejestrowanych w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku, a tym samym zwiększenia szans na wyzdrowienie osób dotkniętych chorobą nowotworową, dla których przeszczep szpiku kostnego od dawcy niespokrewnionego jest szansą na wyzdrowienie.