fbpx

Juniorzy Warty Poznań trenują z pierwszym zespołem

Dwaj pomocnicy, 18-letni Filip Fiborek i młodszy o dwa lata Kajetan Szmyt (na zdjęciu) uczestniczą w treningach pierwszego zespołu „Zielonych”. Obaj byli w ostatnim czasie wyróżniającymi się zawodnikami zespołów juniorskich Warty Poznań.

Filip Fiborek (na zdjęciu poniżej) jest środkowym pomocnikiem, może też grać jako defensywny pomocnik. Jesienią grał w drużynie juniorów starszych prowadzonej przez Przemysława Bereszyńskiego. 18-latek był już zapraszany na zajęcia u trenera Petra Nemca w listopadzie 2018 roku.

Filip Fiborek (Warta Poznań)

Nową twarzą na treningach poznańskiego pierwszoligowca jest 16-letni Kajetan Szmyt, który jest ofensywnym pomocnikiem, ale może też być ustawiany na obu skrzydłach, a nawet w ataku. W rundzie jesiennej występował w Centralnej Lidze Juniorów U-17, w zespole, którego trenerem jest Kamil Szulc.

Filip Fiborek i Kajetan Szmyt zagrali w sobotę w pierwszym zespole Warty Poznań  – po 45 minut w meczu kontrolnym przeciwko Warcie Gorzów (5:0). Starszy z juniorów strzelił nawet efektownego gola, po uderzeniu z za linii pola karnego. Dostaną jeszcze szanse pokazania się w kolejnych sparingach. Za kilka tygodni sztab szkoleniowy Warty Poznań zdecyduje o tym, czy włączy nastolatków do kadry na rundę wiosenną Fortuna 1 Ligi.

Historia Filipa i Kajetana to sygnał dla wszystkich młodych zawodników w naszym klubie. Pokazujemy, że dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu w swoich drużynach mają szansę trafić na treningi pierwszego zespołu Warty Poznań – mówi Adam Szała ze sztabu szkoleniowego „Zielonych”.