fbpx

Warta Poznań przegrała sparing z Żalgirisem Kowno

Porażką Warty Poznań 0:1 (0:1) zakończył się sparing z Żalgirisem Kowno, piątym zespołem ekstraklasy Litwy.

Na boisku ze sztuczną trawą na stadionie w Lubinie zawodnicy walczyli nie tylko ze sobą, ale również z przeraźliwym zimnem. Lepiej w mroźnej aurze odnaleźli się początkowo gracze z Kowna. Już  w 3. minucie przeprowadzili akcję prawym skrzydłem, po której strzałem z bliska pokonali Tomasza Laskowskiego.

Litwini objęli prowadzenie i skutecznie bronili go już do końca meczu. Warta Poznań przed przerwą miała niewiele okazji do zmiany rezultatu. Niezłą szansę zmarnował Robert Janicki, ale z bliska nie trafił do bramki.

Dopiero w ostatnich minutach zespół Petra Nemca zepchnął rywali do obrony. Najbliżej wyrównania był Adrian Cierpka, który jednak nie wykorzystał rzutu karnego (po faulu na Michale Jakóbowskim) – kopnął mocno, ale w poprzeczkę. Piłka odbiła się od linii bramkowej i wyszła w pole. Kilka minut później także Michał Jakóbowski uderzył w poprzeczkę zza linii pola karnego.

Potem jeszcze kilka razy zakotłowało się pod bramką Żalgirisu, ale piłka nie wpadła do siatki. Po wyrównanym meczu „Zieloni” zeszli więc z boiska pokonani.

Warta Poznań – Żalgiris Kowno 0:1 (0:1)

Bramka:  0:1 Szymon Sobczak (3. min)

Warta w I połowie:  T. Laskowski – Szymusik, Kieliba, Dejewski, Kiełb – Kalupa, Cierpka – Fadecki, Janicki, Sobol – Spławski.

Warta w II połowie: Lis – Szymusik (70. Fiborek), Wypych, Onsorge, Jasiński – Marciniak, Grobelny – Biegański, Cierpka (70. Szmyt), Jakóbowski – Sobol.


Galeria zdjęć ze sparingu jest dostępna na naszym profilu na Facebooku