fbpx
Serhij Napołow i dyrektor zarządzający Warty Poznań Tomasz Wichniarek

Serhij Napołow piłkarzem Warty Poznań

23-letni skrzydłowy z Ukrainy, Serhij Napołow podpisał z Wartą Poznań kontrakt na 1,5 roku z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Podstawowy gracz Chrobrego Głogów trafił do „Zielonych” na zasadzie wolnego transferu.

Serhij Napołow to zawodnik, który wyróżniał się na boiskach Fortuna 1 Ligi. Gdy tylko pojawiła się możliwość zatrudnienia go, nie mieliśmy większych wątpliwości, że warto to zrobić. Cieszymy się, że doszliśmy do porozumienia z Serhijem i jest on już naszym zawodnikiem. Mamy nadzieję, że pomoże nam w walce o utrzymanie się w lidze – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań Dawid Frąckowiak.

Przez ostatnie dwa lata Ukrainiec reprezentował barwy Chrobrego Głogów, ale od początku stycznia był wolnym zawodnikiem po tym, jak wygasł jego kontrakt z dolnośląskim klubem. Tydzień temu stawił się na testy w Warcie Poznań, z marszu zagrał w sparingu z Mieszkiem Gniezno i zaprezentował się bardzo korzystnie. Trener Petr Nemec uznał, że chce mieć Serhija Napołowa w swoim zespole. W piątek późnym popołudniem przedstawiciele „Zielonych” doszli do porozumienia z przedstawicielem zawodnika. Piłkarz złożył podpis pod umową na 1,5 roku. W kontrakcie jest opcja  przedłużenia go o kolejne 12 miesięcy.

Zyskaliśmy zawodnika, który może grać na lewym i prawym skrzydle. Był podstawowym graczem Chrobrego i udowodnił, że stać go na występy na wysokim poziomie – podkreśla dyrektor Frąckowiak.

Serhij Napołow jest wychowankiem RWUFK Kijów, potem występował w młodzieżowych zespołach Metałurha Donieck i Metalista Charków. W barach tego ostatniego klubu rozegrał cztery mecze w ukraińskiej ekstraklasie i strzelił gola w pojedynku z Dynamem Kijów.

Jest czwartym zimowym wzmocnieniem Warty Poznań, która wcześniej sprowadziła Michała Jakóbowskiego z Bytovii Bytów oraz wypożyczyła Huberta Sobola z Lecha Poznań i Michała Żebrakowskiego z Arki Gdynia.

Na zdjęciu Serhij Napołow i dyrektor zarządzający Warty Poznań Tomasz Wichniarek