fbpx
Sparing Warta Poznań - Chrobry Głogów. W górze Mateusz Wypych

Porażka Warty Poznań z Chrobrym Głogów

Po wyrównanej grze Warta Poznań przegrała 1:2 mecz sparingowy z Chrobrym Głogów. To trzecia porażka „Zielonych” w piątym pojedynku kontrolnym tej zimy.

Pojedynek na boisku ze sztuczną trawą w Grodzisku Wlkp. początkowo świetnie układał się dla Warty Poznań. Już w 3. minucie zespół Petra Nemca przeprowadził akcję prawym skrzydłem: Łukasz Spławski wbiegł z piłką w pole karne, zagrał ją przed bramkę. Tam bramkarz Chrobrego Sławomir Janicki tylko trącił piłkę, ale tak, że Michałowi Jakóbowskiemu pozostało tylko z bliska kopnąć do siatki.

Potem zespół z Głogowa dłużej utrzymywał się przy piłce, a „Zieloni” grali z kontrataku. Sytuacji bramkowych było niewiele. Tomasz Laskowski w dobrym stylu obronił strzał z dystansu, zbijając piłkę tak, że odbiła się ona jeszcze od poprzeczki. Bramkarzowi Warty Poznań nie udało się jednak zachować czystego konta. Najpierw Mateusz Machaj strzelił z narożnika pola karnego i piłka po rykoszecie wpadła do bramki. Minutę przed przerwą Tomasz Laskowski niezbyt pewnie „piąstkował” piłkę i powstało spore zamieszanie w polu karnym. Najlepiej odnalazł się w nim Rafał Maćkowski i ustalił wynik spotkania na 2:1 dla Chrobrego.

W drugiej części Warta Poznań częściej przejmowała inicjatywę. Miała też kilka szans na zmianę rezultatu. Najpierw Kajetan Szmyt nieczysto trafił w piłkę przy próbie uderzenia z woleja, potem Michał Żebrakowski pokonał bramkarza Chrobrego w sytuacji sam na sam, ale okazało się, że był na spalonym. Wreszcie tuż przed końcem Mateusz Wypych głową trafił piłką w słupek, a obrońcy Chrobrego wybili piłkę sprzed linii bramkowej. Adrian Lis miał mniej pracy. Do wysiłku zmusił go właściwie tylko Łukasz Zejdler, sprytnym uderzeniem głową.

Zespół Petra Nemca nie wraca do Poznania. Najbliższy tydzień spędzi na obozie w Grodzisku Wlkp. W środę wyjedzie stamtąd do Uniejowa na kolejny sparing – tym razem z Widzewem Łódź.

Warta Poznań – Chrobry Głogów 1:2 (1:2)

Bramki: 1:0 Michał Jakóbowski (3. minuta, po zagraniu Łukasza Spławskiego), 1:1 Mateusz Machaj (36.), 1:2 Rafał Maćkowski (44.)

Warta w I połowie:  T. Laskowski – Szymusik, Kieliba, Dejewski, Kiełb – Kalupa, Grobelny – Biegański, Janicki, Jakóbowski – Spławski.

Warta w II połowie: Lis – Wypych, Kieliba, Dejewski, Kiełb – Marciniak, Cierpka- Fadecki, Szmyt, Napołow – Żebrakowski.


Zdjęcia z meczu obejrzyj na naszej stronie na Facebooku