fbpx
Ondrej Vencl i Martin Baran na testach w Warcie Poznań

Ondrej Vencl i Martin Baran na testach w Warcie Poznań

25-letni Czech Ondrej Vencl i starszy od niego o niemal 6 lat Słowak Martin Baran przyjechali na testy do Warty Poznań i trenują z drużyną na obozie w Grodzisku Wlkp.

Polskim kibicom o wiele lepiej znany jest Martin Baran (zdjęcie z prawej). W ekstraklasie, w barwach Polonii Warszawa i Jagiellonii Białystok rozegrał blisko 60 spotkań, grał też w Polonii Bytom, Wigrach Suwałki, Podbeskidziu Bielsko-Biała, a sezon 2017/18 spędził w Odrze Opole. Zagrał wówczas 15 meczów w I lidze. Były reprezentant kadry U-21 swojego kraju ostatnie pół roku spędził w FK Zeleziarne Podbrezova, klubie ze słowackiej ekstraklasy. Wystąpił w 14 spotkaniach i grał jako defensywny pomocnik lub środkowy obrońca.

Typowym środkowym obrońcą jest z kolei Ondrej Vencl. Jego jeszcze nie oglądaliśmy na polskich boiskach. Rodak trenera Petra Nemca pochodzi z Pardubic i przygodę z piłką rozpoczął w tamtejszym FK. W Czechach grał też w FK Kolin. W 2016 roku wyjechał do FC Nitra, awansował z tym klubem do ekstraklasy Słowacji i rozegrał w niej 12 spotkań. Jesień 2018 roku spędził w SV Horn, klubie z drugiej ligi Austrii.

Martin Baran i Ondrej Vencl od wtorku trenują z nami na obozie w Grodzisku Wlkp. W środę będą mieli okazję do zaprezentowania się w sparingu z Widzewem Łódź w Uniejowie. Szukamy obecnie środkowego obrońcy, dlatego zdecydowaliśmy się na zaproszenie obu zawodników do naszego klubu. Są to doświadczeni gracze, a tacy z pewnością przydadzą nam się podczas wiosennej walki o pierwszoligowy byt – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań Dawid Frąckowiak. – Stać nas jednak na zatrudnienie tylko jednego z testowanych zawodników, więc wszystko wskazuje na to, że najbliższe dni pokażą, który z nich zostanie w Warcie Poznań.