fbpx
Warta Poznań - Widzew Łódź. Michał Jakóbowski

Warta Poznań lepsza od Widzewa Łódź

Warta Poznań pokonała 2:0 Widzew Łódź w swoim szóstym meczu kontrolnym w zimowym okresie przygotowawczym. To trzecia zimowa wygrana „Zielonych”.

W Uniejowie, gdzie Warta Poznań mierzyła się z wiceliderem II ligi, napadało w ostatnich dniach sporo śniegu. Boisko z naturalną trawą było jednak zielone, dzięki temu, że ma system podgrzewania wodami termalnymi. Możliwość gry na takim placu był dla zawodników sporą gratką.

Pierwsza część sparingu nie była najlepsza. Warta Poznań oddała inicjatywę rywalom i co jakiś czas wyprowadzała kontrataki. Łodzianie dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz nic z tego nie wynikało. W efekcie przez 45 minut żaden zespół nie stworzył sobie porządnej okazji bramkowej.

Tuż przed przerwą miała jednak miejsce ciekawa sytuacja. Sędzia podyktował rzut karny dla „Zielonych”, po tym, jak w starciu z obrońcą Widzewa przewrócił się Jakub Kiełb. Obrońca Warty powiedział jednak arbitrowi, że nie było przewinienia i ten zmienił swoją decyzję.

W drugiej połowie drużyna Petra Nemca zagrała o wiele lepiej. Dość szybko objęła też prowadzenie. Krzysztof Biegański szybko wznowił grę wrzutem z autu i to tak, że wyprowadził Adriana Cierpkę na świetną pozycję. W sytuacji sam na sam z bramkarzem pomocnik „Zielonych” kopnął piłkę po ziemi i było 1:0. Druga bramka padła po pewnym strzale Krzysztofa Biegańskiego z rzutu karnego. Wcześniej przy próbie uderzenia faulowany był Michał Jakóbowski.

Warta Poznań - Widzew Łódź

W szeregach Warty Poznań wystąpiło dwóch testowanych środkowych obrońców – Czech Ondrej Vencl i Słowak Martin Baran. Spisali się całkiem dobrze. Dzięki dobrej grze obronnej całej drużyny Widzew nie oddał przez 90 minut ani jednego celnego strzału na bramkę Warty.

Widzew Łódź – Warta Poznań 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Adrian Cierpka (59. minuta, po zagraniu Krzysztofa Biegańskiego), 0:2 Krzysztof Biegański (70., z karnego, po faulu na Michale Jakóbowskim)

Warta w I połowie: Lis – Kalupa, Baran, Vencl, Kiełb – Fadecki, Marciniak, Grobelny,  Napołow – Sobol, Żebrakowski.

Warta w II połowie: T. Laskowski – Wypych, Vencl, Baran, Szymusik – Marciniak (72. Szmyt), Cierpka – Biegański, Janicki, Jakóbowski- Spławski.


Obejrzyj galerię zdjęć z meczu na naszej stronie na Facebooku