fbpx
Juniorzy Warty Poznań

Kolejni wychowankowie Warty Poznań w ekstraklasie

Trzech młodych zawodników, którzy gry w piłkę nożną uczyli się w Warcie Poznań, zostało tej zimy włączonych do kadr zespołów ekstraklasy. Dwóch kolejnych trenowało w ostatnich tygodniach z pierwszymi drużynami z ekstraklasy.

Warta Poznań jest znana z dobrej pracy z piłkarską młodzieżą. Na co dzień w klubie trenuje ok. 320 młodych piłkarzy. Część z nich trafia do pierwszego zespołu “Zielonych” – obecnie bliski włączenia do kadry drużyny Petra Nemca jest 16-letni pomocnik Kajetan Szmyt.

Przed rozpoczynającą się w piątek rundą wiosenną kluby ekstraklasy postawiły na trzech graczy szkolonych swego czasu w Warcie Poznań. Najdłużej przy Drodze Dębińskiej trenował 17-letni bramkarz Jędrzej Grobelny, dziś zawodnik Pogoni Szczecin, a w latach 2008-2017 zawodnik Warty Poznań. Od 2014 do połowy 2018 roku w ekipie “Zielonych” występował Mateusz Pieńczak. 16-letni obrońca został właśnie zgłoszony do gry w ekstraklasie przez Cracovię. Z kolei Krzysztofa Bąkowskiego (w Warcie Poznań od 2011 do 2013 roku) do ligi zgłosił Lech Poznań. 16-letni bramkarz był w lutym na obozie przygotowawczym z drużyną Adama Nawałki.

Były selekcjoner zabrał do Turcji także napastnika Filipa Szymczaka, który w latach 2008-2013 był zawodnikiem Warty Poznań. Natomiast obrońca Jakub Wilczyński (w Warcie Poznań 2008-2018) poleciał do Turcji z Arką Gdynia. Obaj nie zostali jednak zgłoszeni przez swoje kluby do gry w ekstraklasie.