fbpx
Warta Poznań

“Pomarańczowi” lepsi od “Zielonych”

W sparingu wewnętrznym Warty Poznań zespół “Pomarańczowych” wygrał 2:1 z drużyną “Zielonych”. Spotkanie rozegrano na boisku ze sztuczną trawą w Grodzisku Wlkp.

W sobotnie popołudnie podopieczni Petra Nemca mieli się zmierzyć z Błękitnymi Stargard. Ci jednak, na niespełna dobę przed meczem, odwołali swój przyjazd do Wielkopolski. Trenerzy Warty Poznań zarządzili więc wewnętrzną grę kontrolną. Zawody prowadził asystent pierwszego szkoleniowca, Adam Szała.

Można przypuszczać, że pomarańczowe bezrękawniki założyli zawodnicy, którzy są na dziś bliżej pierwszego składu Warty Poznań. I to oni w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Adrian Cierpka wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Krzysztofa Biegańskiego na Łukaszu Spławskim.

Przed drugą połową barwy zmienili Adrian Cierpka i Wojciech Fadecki, którzy przeszli do “Zielonych”, a w drugą stronę powędrowali Michał Grobelny oraz Krzysztof Biegański. Przez 45 minut padły dwie bramki. Najpierw Michał Żebrakowski doprowadził do wyrównania po strzale z ok. 6 metrów, a wynik na 2:1 dla “Pomarańczowych” ustalił Michał Jakóbowski, który wbił piłkę do siatki po akcji Jakuba Kiełba i jego strzale w słupek.

Warta Poznań “Zieloni” – Warta Poznań “Pomarańczowi” 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Adrian Cierpka (11. minuta, z rzutu karnego po faulu na Łukaszu Spławskim), 1:1 Michał Żebrakowski (70.), 1:2 Michał Jakóbowski (84.)

Warta Poznań “Zieloni”: T. Laskowski – Kalupa, Wypych, Bodzioch, Jasiński – Biegański (46. Fadecki), A. Laskowski, Grobelny (46. Cierpka), Napołow – Sobol, Żebrakowski
Warta Poznań “Pomarańczowi”: Lis – Szymusik, Kieliba, Dejewski, Kiełb – Marciniak, Cierpka (46. Grobelny) – Fadecki (46. Biegański), Janicki, Jakóbowski – Spławski.