fbpx
Warta Poznań U-17

Zwycięstwo juniorów młodszych Warty Poznań

Nie tylko pierwszy zespół Warty Poznań cieszył się w niedzielę z ligowego zwycięstwa. Swoje spotkanie w Centralnej Lidze Juniorów U-17 wygrali juniorzy młodsi, którzy pokonali 3:1 Arkę Gdynia.

To był mecz pierwszej wiosennej kolejki grupy B Centralnej Grupy Juniorów U-17. Oprócz Warty Poznań i Arki Gdynia grają w niej również Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk, Gryf Słupsk, Błękitni Wronki oraz poznańskie zespoły Lecha i Akademii Reissa.

Na boisku przy ul. Gdańskiej Warta Poznań wygrała wyraźnie i zgarnęła zasłużone trzy punkty. Warto podkreślić, że asysty przy dwóch golach zaliczył Kajetan Szmyt, który tej wiosny jest w kadrze pierwszego zespołu “Zielonych”.

Od początku meczu prowadziliśmy grę i kontrolowaliśmy spotkanie. Z upływem minut mecz się jednak wyrównał. W 35. minucie Kamil Ziętkowski przeprowadził skuteczną akcję lewą stroną boiska i po dograniu do Mikołaja Libery zdobyliśmy bramkę – opowiada trener Kamil Szulc. – Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy podwyższyliśmy prowadzenie za sprawą niezawodnego w tym dniu Mikołaj Libery. Arka od czasu do czasu próbowała atakować, ale skutecznie broniliśmy dostępu do własnej bramki. W 80 minucie ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Kamil Czajka i prowadziliśmy już 3:0. W końcowej części spotkania to goście byli dłużej przy piłce, ale na tylko jedną swoją akcję zamienili na bramkę.

Warta Poznań U-17 – Arka Gdynia U-17 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 i 2:0 Libera (35. minuta i 49.), 3:0 Czajka (76.), 3:1 Magdziński (85.)
Warta U-17: Patryk Prange – Szymon Soiński (87. Klaudiusz Marecki), Filip Małek, Kacper Tomaszczak, Kamil Ziętkowski Ż (80. Maksymilian Woltman) – Maksymilian Lisowski Ż (53. Antonio Asani Ż), Bartosz Świętek (65. Stanisław Jarysz), Kajetan Szmyt – Mikołaj Libera, Mikołaj Dorsz (46. Mikołaj Rakowski Ż), Mikołaj Narożny (76. Kamil Czajka Ż).


Maciej Maćkowiak