fbpx
Warta Poznań na stadionie w Jarocinie

Warta Poznań pojedzie na obóz do Jarocina

Pierwszy tydzień lipca piłkarze Warty Poznań spędzą na obozie w Jarocinie. Będzie to ich jedyne zgrupowanie w trakcie przygotowań do nowego sezonu Fortuna 1. Ligi.

“Zieloni” mają teraz urlopy. Do treningów wrócą 18 czerwca, a dzień wcześniej przejdą badania w klinice Rehasport. Po dwóch tygodniach treningów w Poznaniu zespół wyjedzie na obóz do Jarocina. Pobyt w tamtejszym hotelu Jarota jest zaplanowany na 1-6 lipca.

Do dyspozycji drużyny będzie główne boisko, boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią, siłownia, sala gimnastyczna, basen i aquapark. A zatem wszystko, co jest potrzebne w okresie przygotowawczym – do treningów i do odnowy biologicznej. W trakcie obozu Warta Poznań zagra dwa mecze kontrolne – 3 lipca z ŁKS Łódź w Grodzisku Wlkp. oraz trzy dni później z Widzewem Łódź. Miejsce rozegrania tego drugiego meczu nie jest jeszcze ustalone, ale prawdopodobnie będzie to stadion w Jarocinie.

W styczniu tego roku “Zieloni” rozgrywali tam sparing z Rakowem Częstochowa, który przebywał tam na zimowym obozie przygotowawczym. Ostatni raz poznański zespół był na zgrupowaniu w Jarocinie latem 2011 roku.

PLAN SPARINGÓW WARTY POZNAŃ – LATO 2019
21 czerwca: Pogoń Szczecin (miejsce do ustalenia)
22 czerwca: Astra Krotoszyn (Krotoszyn)
29 czerwca: Zagłębie Lubin (Lubin)
3 lipca: ŁKS Łódź (Grodzisk Wlkp.)
6 lipca: Widzew Łódź (miejsce do ustalenia)
10 lipca: Olimpia Grudziądz (Grodzisk Wlkp.)
14 lipca: Śląsk Wrocław (Wrocław)
20 lipca: Podbeskidzie Bielsko-Biała (Grodzisk Wlkp.)