fbpx
Badania wydolnościowe Warty Poznań w Rehasport Clinic. Kajetan Szmyt i dr Jakub Kryściak

Warta Poznań rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu

Przejście testów progresywnych było pierwszym zadaniem, które musieli wykonać zawodnicy Warty Poznań pierwszego dnia przygotowań do nowego sezonu Fortuna 1. Ligi.

Od godz. 8 w poniedziałek kolejni gracze “Zielonych” przechodzili badania wydolnościowe w klinice Rehasport. Poznańska placówka jako jedna z zaledwie kilkudziesięciu na świecie ma certyfikat FIFA Medical Centre of Excellence. Jest też w gronie partnerów Warty Poznań. Testy przeprowadzał ceniony fizjolog, dr Jakub Kryściak. Był to oficjalny początek przygotowań drużyny do nowego sezonu, choć warto podkreślić, że przez cały poprzedni tydzień zawodnicy trenowali indywidualnie według schematu przygotowanego przez sztab szkoleniowy.

Test progresywny ma na celu dokonanie oceny przygotowania danego zawodnika do rundy. Pozwala wyznaczyć progi tlenowe i beztlenowe oraz tętno maksymalne – tłumaczy trener Warty Poznań, Piotr Tworek. – Każdy zawodnik wykonywał na bieżni bieg o narastającej intensywności, w międzyczasie była pobierana krew do badania poziomu mleczanu. Wyniki badań pozwolą nam na indywidualizację treningów w okresie przygotowawczym.

W poniedziałek pierwszy trening na boisku odbyli już ze swoim trenerem, Dominikiem Kubiakiem, bramkarze: Adrian Lis, Tomasz Laskowski i Konrad Syldatk.

Na wtorek na godz. 11 są wyznaczone pierwsze zajęcia piłkarskie z nowym szkoleniowcem “Zielonych”, Piotrem Tworkiem, który wcześniej spotka się z zespołem na odprawie.