fbpx
Trener Warty Poznań, Piotr Tworek

Pierwszy trening Warty Poznań pod okiem nowego trenera

17 zawodników wzięło udział w pierwszym treningu Warty Poznań przed nowym sezonem ligowym. Jedyną nową twarzą jest jak na razie, wracający z wypożyczenia do Miedzi II Legnica, obrońca Aleks Ławniczak.

Ponad dwie godziny trwał pierwszy, czerwcowy trening „Zielonych”. Dzień wcześniej zawodnicy zostali poddani testom progresywnym, a we wtorek mieli już zajęcia na boisku. Poprowadził je nowy trener Piotr Tworek wraz ze swoim asystentem, Adamem Szałą i trenerem bramkarzy Dominikiem Kubiakiem. Trening był urozmaicony, a zakończyła go gierka wewnętrzna.

W zajęciach uczestniczyli zawodnicy, którzy grali wiosną w Warcie Poznań, z wyjątkiem Grzegorza Szymusika, Michała Żebrakowskiego i Huberta Sobola. Cała trójka wróciła do swoich klubów po skończonych wypożyczeniach. Nie było też Tomasza Dejewskiego, który od nowego sezonu będzie zawodnikiem Lecha Poznań. Dłuższe wolne dostał od klubu Mateusz Bodzioch, a to dlatego, że niedawno znów został ojcem. Z kolei Serhij Napołow jest na Ukrainie i czeka na załatwienie formalności związanych z powrotem do Polski.

Indywidualnie trenował Adrian Laskowski, który w ostatnim roku przeszedł dwie operacje ścięgien Achillesa. Na dniach ma już dołączyć do zespołu.

Aleks Ławniczak (Warta Poznań)

Trener Piotr Tworek przygląda się na razie zawodnikom, każdy ma u niego czystą kartę. Jedynym nowym graczem na treningu jest były junior Warty Poznań, 20-letni Aleks Ławniczak (na zdjęciu powyżej). – To obrońca, który rozegrał niezły sezon w rezerwach Miedzi Legnica. Był tam podstawowym zawodnikiem i zebrał cenne doświadczenie w seniorskiej piłce. Po skończeniu okresu wypożyczenia znów jest naszym zawodnikiem i przyglądamy mu się pod kątem przydatności do pierwszego zespołu – tłumaczy drugi trener „Zielonych”, Adam Szała. Szansę pokazania się dostaną też inni zawodnicy, którzy byli ostatnio wypożyczeni do innych klubów: Szymon Piekarski, Nikodem Fiedosewicz i Adrian Chopcia.

Na środę trener Piotr Tworek zarządził trzy treningi: regeneracyjny, na boisku oraz siłowy. „Zieloni” będą trenowali w Poznaniu do końca czerwca. Pierwszy tydzień lipca spędzą natomiast na obozie w Jarocinie.