fbpx
Olimpia Grudziądz - Warta Poznań. Michał Grobelny

Przedostatni sparing Warty Poznań w okresie przygotowawczym

Ekstraklasowy zespół Śląska Wrocław będzie przeciwnikiem Warty Poznań w jej piątym tego lata meczu kontrolnym. Pojedynek zaplanowano na godz. 17 w niedzielę, 14 lipca na stadionie przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu.

Dla „Zielonych” będzie to już czwarta w ostatnim miesiącu okazja do zmierzenia się z drużyną z ekstraklasy. Wcześniej drużyna trenera Piotra Tworka spotkała się z Pogonią Szczecin (1:1), Zagłębiem Lubin (1:0) i ŁKS Łódź (0:3). Po spotkaniu ze Śląskiem Warcie Poznań zostanie jeszcze do rozegrania sparing z Podbeskidziem Bielsko-Biała – w sobotę, 20 lipca w Grodzisku Wlkp.

W ekipie trenera Piotra Tworka zagra pomocnik Karol Gardzielewicz, który od wtorku jest na testach w Warcie Poznań. 20-latek z Miedzi Legnica zaprezentował się już w zielonych barwach w środowym spotkaniu z Olimpią Grudziądz.

Dla dwunastego zespołu poprzedniego sezonu ekstraklasy pojedynek z Wartą Poznań to próba generalna przed startem kolejnych rozgrywek. Sam mecz będzie też elementem większego wydarzenia, które wrocławski klub zaplanował na niedzielne popołudnie. O godz. 15:30 rozpocznie się bowiem prezentacja zespołu Śląska przed nowym sezonem. Po sparingu kibice będą mieli z kolei możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć i wzięcia autografów od zawodników drużyny z Wrocławia.

Śląsk bardzo dobrze radzi sobie w meczach kontrolnych. Wygrał po 2:1 z Odrą Opole, Hajdukiem Split i Zorią Ługańsk, a Slaven Koprivnica pokonał 2:0. Uległ jedynie zespołowi MFK Rużomberok 1:2.

PLAN SPARINGÓW WARTY POZNAŃ – LATO 2019
22 czerwca: Pogoń Szczecin – Warta Poznań 1:1
29 czerwca: Zagłębie Lubin – Warta Poznań 0:1
3 lipca: ŁKS Łódź – Warta Poznań 3:0
10 lipca: Olimpia Grudziądz – Warta Poznań 2:0
14 lipca: Śląsk Wrocław (Wrocław, stadion przy ul. Oporowskiej, godz. 17)
20 lipca: Podbeskidzie Bielsko-Biała (Grodzisk Wlkp.)