fbpx
Bartosz Kieliba (Warta Poznań)

Bartosz Kieliba: “Mamy zespół głodny zwycięstw i sukcesów”

Chciałbym, żeby to nie był sezon gry o utrzymanie się w lidze, ale o coś więcej – mówi kapitan Warty Poznań, Bartosz Kieliba przed startem sezonu 2019/20 Fortuna 1. Ligi.

Przed nami ostatni weekend lipca, a to oznacza, że wracają rozgrywki Fortuna 1. Ligi. Na piątek zaplanowano 2 spotkania. Najpierw, o godz. 19 Olimpia Grudziądz zagra z Chrobrym Głogów, a półtorej godziny później swój mecz na stadionie w Mielcu rozpocznie Warta Poznań. Jej pojedynek ze Stalą pokaże na żywo Polsat Sport.

Bartosz Kieliba (Warta Poznań)

Przed wyjazdem do Mielca kapitan „Zielonych”, Bartosz Kieliba odpowiadał na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej. Oto, co m.in. powiedział jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy poznańskiego zespołu:

O celach na nowy sezon

– W szatni odbyły się już pierwsze rozmowy na temat tego, o co będziemy walczyli w nowym sezonie. W drużynie doszło do sporych zmian, dlatego pierwsze mecze są dla nas lekką niewiadomą. Mam jednak nadzieję, że ta praca, którą wykonaliśmy w okresie przygotowawczym zaprocentuje w pierwszych kolejkach i już jutro poczujemy jej efekty. Jeżeli chodzi zaś o cele na ten sezon to wydaje mi się, że każdy sportowiec chce walczyć o jak najwyższe cele i w każdym meczu chce zgarnąć komplet punktów. Mamy zespół głodny zwycięstw i sukcesów, jesteśmy bojowo nastawieni przed sezonem. Chciałbym, żeby Warta ustabilizowała swoją pozycję w lidze, żeby to nie był sezon gry o utrzymanie się, ale o coś więcej.

Bartosz Kieliba (Warta Poznań)

O porównaniu obecnej sytuacji z poprzednimi sezonami

– Poprzedni sezon był dla nas bardzo ciężki. Powiem więcej – dwa ostatnie sezony były ciężkie, bo awans też wywalczyliśmy z zaległościami. Myślę jednak, że w tym sezonie mamy większy komfort pracy i spokojniejszą głowę. Zaczyna się pojawiać presja i oczekiwania, że będziemy grali o coś więcej. Jestem pewien, że sobie z tą presją poradzimy.
Teraz na pewno jest spokojniej. Dla mnie największym sukcesem w Warcie był awans do I ligi, bo przed tamtym sezonem nie przypuszczałem, że możemy to osiągnąć. Pierwsze kolejki pokazały jednak, że mamy silny zespół i że jest to cel do zrealizowania. Jeżeli chodzi o kwestię utrzymania się w I lidze to byłem przekonany, że damy radę.

Bartosz Kieliba (Warta Poznań)

O zmianach w kadrze

– Wymiana dużej części składu na pewno miała na celu przynieść nam korzyść i sprawić, że znajdziemy się wyżej w tabeli. Miejmy więc nadzieję, że tak będzie. Nie można jednak w tym momencie powiedzieć, czy nasz skład jest mocniejszy niż przed rokiem – wszystko zweryfikuje wynik końcowy. Widząc jednak to, co dzieje się w klubie w ostatnich dniach, jestem jednak pełen optymizmu.