fbpx
Wkrótce rozpocznie się budowa jupiterów na stadionie Warty Poznań

Umowa na budowę jupiterów w „Ogródku” podpisana

Firma ADA-LIGHT z Gostynina postawi jupitery na stadionie przy Drodze Dębińskiej – poinformowała spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. Właśnie podpisano umowę na realizację inwestycji, która będzie kosztowała ponad 2,273 mln zł. Po jej ukończeniu Warta Poznań będzie mogła wrócić do “Ogródka” i rozgrywać tu mecze ligowe.

Stadion, na którym swoje mecze rozgrywała dotychczas Warta Poznań, nie spełnia wymogów licencyjnych Fortuna 1. Ligi. To dlatego „Zieloni” muszą podejmować rywali na obiekcie w Grodzisku Wlkp. Przeszkodą jest brak sztucznego oświetlenia, ale ma się to wkrótce zmienić.

Poznańskie Inwestycje Miejskie rozstrzygnęły bowiem przetarg na budowę jupiterów na stadionie przy Drodze Dębińskiej. Najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka ADA-LIGHT z Gostynina i to właśnie z nią została podpisana umowa na realizację budowy. W „Ogródku” staną m.in. cztery wieże oświetleniowe o wysokości ok. 25 m wraz z wyposażeniem oraz stacja transformatorowa. – Podpisana umowa gwarantuje kompletną dokumentację projektową i sprawne przeprowadzenie robót budowlanych przez wykonawcę. Po zakończeniu inwestycji „Zieloni” znów będą mogli rozgrywać mecze o ligowe punkty na własnym boisku – mówi Marcin Gołek, wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich na oficjalnej stronie internetowej spółki.

PIM informuje, że całość robót budowlanych przy Drodze Dębińskiej zakończy się w kwietniu 2020 roku. Sam system sztucznego oświetlenia boiska powinien być jednak gotowy znacznie wcześniej – tak, aby Warta Poznań jak najszybciej mogła wrócić do „Ogródka”, gdzie znów będzie rozgrywała swoje mecze Fortuna 1. Ligi.

Firma ADA-LIGHT działa w branży od 16 lat. W ostatnim czasie stawiała jupitery m.in. na stadionach obecnych i niedawnych ligowych rywali Warty Poznań w Fortuna 1. Lidze, czyli na obiektach w Legnicy, Niecieczy, Bytowie, Opolu, Częstochowie i Łodzi (stadion ŁKS).

Fot. PIM