fbpx
Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po 5. kolejce Fortuna 1. Ligi

Mateusz Kupczak zdobył swoje pierwsze bramki dla Warty Poznań. Trzecią asystę w sezonie zgarnął Michał Jakóbowski, a drugą – Jakub Kuzdra. Zobacz, jak wyglądają zestawienia najskuteczniejszych w tym sezonie piłkarzy „Zielonych” po meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Warta Poznań pokonała bielszczan 2:1, a obie bramki dla gospodarzy padły po rzutach karnych. W pierwszej połowie faulowany był Michał Jakóbowski, który wypracował w ten sposób już trzeciego gola dla zespołu Piotra Tworka w tym sezonie. W ten sposób zrównał się z Gracjanem Jarochem w tzw. punktacji kanadyjskiej.

Drugą „jedenastkę” w środowym spotkaniu sędzia Wojciech Myć podyktował za przewinienie na Jakubie Kuzdrze. Młody obrońca „Zielonych” zaliczył więc udział przy bramce w drugim kolejnym meczu ligowym.

Skutecznym wykonawcą obu rzutów karnych okazał się Mateusz Kupczak. Są to pierwsze trafienia 27-letniego pomocnika dla Warty Poznań. To zarazem ósmy i dziewiąty gol tego piłkarza w 98. występie w I lidze. Wcześniej zdobył 6 bramek w barwach Bruk-Bet Termaliki Nieciecza i 1 jako gracz GKS Tychy.

BRAMKI:
3 – Gracjan Jaroch

2 – Mateusz Kupczak (+2)
1 – Tomasz Boczek, Wiktor Długosz, Robert Janicki

ASYSTY:
3 – Michał Jakóbowski (+1)

2 – Jakub Kuzdra (+1)
1 – Robert Janicki, Jakub Kiełb, Tomasz Boczek,

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
3 – Gracjan Jaroch, Michał Jakóbowski

2 – Tomasz Boczek, Robert Janicki, Jakub Kuzdra, Mateusz Kupczak
1 – Jakub Kiełb, Wiktor Długosz