fbpx
Trener Warty Poznań Piotr Tworek

Trenerzy oceniają mecz Olimpia Grudziądz – Warta Poznań

Porażką Warty Poznań 1:2 (0:1) zakończył się jej wyjazdowy mecz z Olimpią Grudziądz. Przeczytaj, co po spotkaniu powiedzieli trenerzy obu zespołów:

Piotr Tworek, trener Warty Poznań: Bramki straciliśmy w najgorszych momentach, jakie można sobie wyobrazić – w 43. i 48. minucie. To mogło podłamać zespół i całkowicie zachwiać naszym planem. Mimo to, do końca walczyliśmy o korzystny wynik i tego w szatni pogratulowałem chłopakom. W drugiej połowie było bardzo dużo sytuacji, lecz nie udało nam się odrobić całości strat. Musimy pracować nad finalizacją akcji. Bez trudu dochodzimy do 18. czy 20. metra, ale brakuje dośrodkowania bądź wykończenia. Szkoda, bo uważam, że zagraliśmy w Grudziądzu dobre spotkanie. W ogóle to był ciekawy mecz. Teraz mamy dłuższą przerwę i będziemy poprawiać elementy, które nie funkcjonują.

Robert Wójcik, trener Olimpii Grudziądz: Warta była dojrzalsza i miała pomysł na ten mecz. My zmagaliśmy się z problemami. Te zawirowania spowodowały niepewność i niepokój w grze. Zbyt szybko pozbywaliśmy się piłki. Zdobyliśmy dwie bramki, ale zaraz po drugiej rywal złapał kontakt. Szkoda, że nie potrafiliśmy dłużej utrzymać wyniku 2:0, bo wtedy pojawiłyby się szanse na kontry. Jednak zwycięzców się nie rozlicza. Chcę pochwalić moich zawodników, bowiem pokonaliśmy bardzo dobrze poukładaną drużynę. Mam nadzieję, że mentalnie wrócimy na właściwe tory.


Zobacz galerię zdjęć z meczu