fbpx
Filip Małek na treningu Warty Poznań

Filip Małek trenuje z pierwszym zespołem Warty Poznań

17-letni Filip Małek, obrońca z drużyny juniorów starszych Warty Poznań rozpoczął treningi z pierwszym zespołem “Zielonych”. Pod okiem trenera Piotra Tworka będzie ćwiczył do końca tego tygodnia.

– To wyróżniający się zawodnik na tle swoich kolegów z drużyny juniorów. Uważamy, że ma spory potencjał i jest na tyle perspektywicznym graczem, że postanowiliśmy mu się przyjrzeć na zajęciach pierwszego zespołu – mówi drugi trener Warty Poznań Adam Szała. – Filip jest wysokim zawodnikiem, ma dobre warunki fizyczne. Kiedyś występował na pozycji środkowego pomocnika i z pewnością ma umiejętność dobrego wprowadzania piłki, co jest ważne w przypadku środkowego obrońcy.

Trening Warty Poznań. Filip Małek

Filip Małek jest objęty programem Warta Talent, który został stworzony z myślą o tych zawodnikach z klubowej Akademii, którzy mają największe szanse na to, żeby w niedalekiej przyszłości zadebiutować w ligowym zespole Warty Poznań. – Podczas dodatkowych treningów w ramach projektu Warta Talent Filip dobrze się prezentował. W efekcie dyrektor Akademii Wojciech Tomaszewski wspólnie z trenerem Piotrem Tworkiem podjęli decyzję o zaproszeniu Filipa Małka na treningi wicelidera Fortuna 1 Ligi.

Młody obrońca będzie ćwiczył z pierwszą drużyną “Zielonych” do piątku.