fbpx
Puszcza Niepołomice - Warta Poznań 0:2

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po zaległym meczu 13. kolejki Fortuna 1 Ligi

Bartosz Kieliba jest już jedenastym piłkarzem, który w tym sezonie zdobył bramkę dla Warty Poznań. Nowym liderem klasyfikacji najlepszych „asystentów” został Michał Jakóbowski, a coraz wyżej pnie się w niej Sergij Napołow.

We wtorek w Niepołomicach piłkarze Warty Poznań trafiali do siatki Puszczy po stałych fragmentach gry. W pierwszej połowie Jakub Kiełb zaskoczył Mateusza Górskiego precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego w sam górny narożnik bramki. Dla bocznego obrońcy „Zielonych” to już drugi gol w tym sezonie – wcześniej zdobył bramkę w wygranym meczu z Odrą Opole.

Asystę przy golu Jakuba Kiełba zaliczył Michał Jakóbowski, który był faulowany przed polem karnym przez Bartosza Widejkę. Dla poznańskiego skrzydłowego to już piąta asysta w tym sezonie i jest pod tym względem najlepszy w zespole.

Bardzo szybko punkty za udział przy bramkach gromadzi ostatnio Serhij Napołow. W sobotę wypracował oba gole w meczu z Zagłębiem Sosnowiec, a w Niepołomicach dośrodkował wprost na głowę Bartosza Kieliby, który ustalił wynik meczu. Ukrainiec, który we wtorek po raz pierwszy zagrał w lidze pełne 90 minut dla Warty Poznań, ma już na koncie 3 asysty. Więcej uzbierali tylko Michał Jakóbowski i Robert Janicki.

Bartosz Kieliba czekał na bramkę dla „Zielonych” sporo, bo niemal 15 miesięcy. Poprzednio cieszył się z gola w lipcu ubiegłego roku w zremisowanym 1:1 pojedynku z Garbarnią Kraków. Kapitan zespołu jest jedenastym zawodnikiem, który pojawił się na liście strzelców Warty Poznań w tym sezonie. W Fortuna 1 Lidze tylko w trzech zespołach ciężar zdobywania bramek spoczywa na większej liczbie zawodników.

BRAMKI:
5 – Robert Janicki

4 – Gracjan Jaroch, Mateusz Kupczak
2 – Jakub Kiełb (+1)
1 – Tomasz Boczek, Wiktor Długosz, Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka, Adrian Laskowski, Michał Jakóbowski , Bartosz Kieliba (+1)

ASYSTY:
5 – Michał Jakóbowski (+1)

4 – Robert Janicki
3 – Serhij Napołow (+1)
2 – Jakub Kuzdra, Gracjan Jaroch,
1 – Jakub Kiełb, Tomasz Boczek, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Mateusz Kupczak

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
9 – Robert Janicki

6 – Gracjan Jaroch, Michał Jakóbowski
5 – Mateusz Kupczak
3 – Jakub Kiełb, Serhij Napołow
2 – Tomasz Boczek, Jakub Kuzdra, , Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski
1 – Wiktor Długosz, Łukasz Trałka, Bartosz Kieliba


Zobacz galerię zdjęć z meczu